Yurt Dışında Darbe Propagandası

AA
26 Temmuz 2016
Yurt Dışında Darbe Propagandası

Dış basının FETÖ darbesinin ardından Türkiyenin aleyhinde sürdürdügü yayınlarına devam ediyor. Can Dündar da The Guardian’a yazdığı yazıda halkın tekbir getirerek askerleri linç ettiğini  dair iddalarda bulundu.

FETÖ darbe girişiminden sonra ingiliz basının çarpık yayınları devam ediyor. Cumhuriyet Gazetesi genel yayın yönetmeni Can Dündar The Guardian’da yayımlanan yazısında halkın tekbirler getirerek askerleri linç ettiğini yazdı.

Tarihin En Büyük Cadı Avı

İngiliz gazetesinde yayımlanan yazıda “Bu Türkiye tarihin en büyük cadı avı” başlıklı yazıda Can Dündar Türkiye aleyhtarı propagandasını yaptı. Hükümetin basına baskı yaptığını operasyonlarla muhalifler seslerin kesildiği internet siteleri, radyolara ve televizyon kanallarina baskı uygulandığını yazdı.

İslam Bayrakları Taşıyarak İdam İstediler

Batı da mevcut olan islamafobiyi iyi kullanmayı bile Can Dündar Türkiye aleyhtarı propagandalarına şu ifadelerle devam etti; “Kalabalıklar askerleri linç ederken Allahü Ekber diye bağırıyordu. Türk bayraklarının yanı sıra yeşil İslam bayraklarını da taşıyarak ‘İdam isteriz’ diye haykırdılar.” ifadelerini yazdı.

Türkiye İle İşbirliği Yapmayın Çağrısı

Türkiye’de işkencenin de yeniden başladığı yalanını yazan Dündar, Avrupa’nın da Türkiye ile işbirliği yapmaktan vazgeçmesi gerektiğini imasında bulundu.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN