Yavuz Sultan Selim Köprüsü Hizmete Açılıyor

25 Ağustos 2016
Yavuz Sultan Selim Köprüsü Hizmete Açılıyor

Dünyanın en geniş köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü yarın açılıyor. Ağır vasıta araçlar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yerine buradan geçecek ve otomobiller için ise geçiş ücreti 9.90 TL olacak.

İstanbul’un 3. köprüsü olan ve yapımı 3 yıl süren Yavuz Sultan Selim hizmete açılışı yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın eşliğinde gerçekleştirilecek. Ağır vasıta araçlar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yerine dünyanın en geniş köprüsü olan 3. köprüden geçecek.

DÜNYANIN EN GENİŞ KÖPRÜSÜ

İstanbul’a inşa edilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü dünyanın en geniş köprüsü ünvanına sahip. Köprünün genişliği 59 metre, yüksekliği ise 322 metre. Köprünün ortasından geçen raylı sistem ise “üzerinde raylı sistem bulunan dünyanın en uzun asmaköprüsü” ile bir rekor daha kıracak. Yavuz Sultan Selim’de toplamda 10 ulaşım şeridi bulunuyor.

ASYA’DAN AVRUPA’YA GEÇİŞLER ÜCRETSİZ

Avrupa’dan Asya’ya geçişler için otomobillerden 9.90 TL ücret alınacak. Diğer araçlar için ağır tonajlı araçların geçiş ücretleri ise 13.20 TL’den başlayacak. Asya’dan Avrupa’ya geçişler ücretsiz şekilde gerçekleştirilecek. Köprünün bağlantı yollarında ise km başına 24 Kuruş alınacak.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN