Uşak’ta Türkiye’nin En Büyük İftar Sofraları Kuruldu

3 Temmuz 2016
Uşak’ta Türkiye’nin En Büyük İftar Sofraları Kuruldu

Uşak Belediyesi İsmetpaşa Caddesi’nde Milli Birlik ve Kardeşlik iftarı düzenledi.

İftara her dilden, her ırktan toplamda 20 bin vatandaş katıldı. Böylece Türkiye’nin en büyük iftarı Uşak’ta verilmiş oldu.

uşak iftar 1

Milli Birlik ve Kardeşlik iftarı Kur’an tilaveti ile başladı. Atatürk Havalimanı saldırısında hayatını kaybeden ve yaralananlar için hep birlikte eller semaya açıldı, dua edildi.

uşak iftar 2

İftara Başkan Nurullah Cahan ve Eşi Halime Cahan’da katıldı. İftar öncesi vatandaşlarla selamlaşıp tokalaştılar. İftara bazı Ak Parti milletvekilleri ve protokol üyeleri de katıldı.

uşak iftar 5

İftar öncesinde konuşma yapan Cahan, “İlimizden birlik ve beraberliğimizle teröre meydan okuyoruz” ifadelerini kullandı.

uşak iftar 3

“Milli Birlik ve Kardeşlik İftarı’nda hemşehrilerimizle buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Ramazan-ı Şerif’in başından bu yana hemşehrilerimizle birlikte oruç açtık ve aynı çorbaya kaşık salladık.

uşak iftar 4

Bugün de yaşanan terör olaylarına kentimizden tüm dünyaya vatandaşlarımızla beraber Milli Birlik ve Kardeşlik iftarıyla meydan okumak istedik. Bugüne kadar her daim sizlerle birlikte olduk.

uşak iftar 6

Her daim sizin içinizde olduk. Bugün burada Uşak’ımızın tüm mahallelerinde 7 den 77 ye hemşehrilerimizle birlikte iç içeyiz. Vatandaşlarımızla birlikte ülkemizdeki terör olaylarını kınıyor, biriz ve beraberiz diyoruz” diye devam etti.

uşak iftar 7

Anahtar Kelime: , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN