Uludere Olayını FETÖ Mu Yaptı?

Star Gazetesi
27 Temmuz 2016
Uludere Olayını FETÖ Mu Yaptı?

Türkiye gündemi sarsan 2011 yılındaki 34 sivil vatandaşın ‘PKK’lı oldukları gerekçesiyle öldürüldüğü olayların ardından bir ihanet daha gün yüzüne çıktı. 2011 yılında ülkenin gündemini sarsan bu olayda FETÖ parmağı olduğu ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ üyesi kişilerin devlet kurumlarından temizlenmesi devam ediyor. Darbe girişiminin ardından açığa alınan komutanlardan olan Uludure Hudut Tabur Komutanı Binbaşı Hüseyin Erten’in FETÖ üyesi olduğu ortaya çıktı. Örgüt tarafından önce huzurevine daha sonra da sevgi evleri isimli örgüt yerlerine müdür yapıldığı tespit edildi.

Her Kirli Olayda FETÖ Parmağı

Darbe girişimi sonrası yapılan operasyonlarda çok sayıda bilgi ve belge ele geçirildi. Bu bilgi ve belgelerden elde edilen verilere  göre, Uludere faciasında FETÖ’nün parmağı olduğu ortaya çıktı. Uludure Hudut Tabur Komutanı Binbaşı Hüseyin Erten’in vermiş olduğu istihbarat ile 34 sivil vatandaşın öldürüldüğü ortaya çıktı. Operasyonlarda elde edilen bilgi ve belgeler sonucunda tabur komutanı gözaltına alındı.

Dink Suikasti Ve Yazıcıoğlu’nun Ölümü

Türkiye’nin gündemine oturan olaylar suikastler ölümler FETÖ parmağı olduğu ortaya çıktı.Dink suikastı, Yazıcoğlu’nun ölümü ve Rus uçağının düşürülmesinin ardından Uludere’de 34 sivilin ‘PKK’lı diyerek vurulması’ olayı da FETÖ’ye uzandı.  Yazıcıoğlu’nun ölümünün ardından olay yerine giden komutanlar arasında FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan kişiler var.

FETÖ Üyesi  Komutan İstihbaratı Yanılttı

Türkiye’nin gündemini uzun süre meşgul eden sert tartışmalara ne olan olay,  28 Aralık 2011’te Şırnak Uludere’de yaşandı. 34 köylü F-16 savaş uçaklarının bombardımanı ile hayatını kaybetti. Olayın, kaçakçı köylüleri “PKK’lı terörist grup geliyor” diyerek istihbaratın FETÖ üyesi komutanın yanıltılması sebebiyle yaşandığı belirlendi.

Amaç Kürtleri Ayaklandırmak

Karanlık oyunların ihanetinin şifreleri yeni yeni ortaya çıkmaya başladı. Star’ın haberine göre,o dönemde Uludere Hudut Tabur Komutanı, Jandarma Binbaşı Hüseyin Erten’di. Hem Çözüm Sürecini sekteye uğratmak  hem de Kürtleri hükümet aleyhine ayaklanmaya isyana teşvik etmek hedefiyle yapıldığı belirtilen kanlı girişimin başarısız olmasından sonra örgüt Binbaşı Ertem’i gizlemek için ortaya çıkmasını önlemek için Bursa’ya gönderdi.

Huzurevi Müdürü Yapıldı

Binbaşı Ertem, ilginç bir şekilde  bir uygulama ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı huzurevi müdürlüğüne getirildi. Kurumun eski müdürü Rafet Çimen mahkeme kararıyla geri dönünce Erten bu kez, Dr. Rüştü Burlu Yetiştirme Yurdu’na müdür yapıldı.

Bakanlık’taki FETÖ’cüler  Şikayetleri Gizledi

FETÖ üyesi komutanın Uludere katliamında yapmış olduğu kirli oyunu deşifre etmeye yönelik ihbarlar yapıldığı ancak Aile Bakanlığı’ndaki FETÖ’cüler tarafından şikâyetlerin gizlendiği ifade ediliyor. Hüseyin Erten, jandarma binbaşıyken paralel yapı üyesi olduğu için hiçbir tecrübesi olmadan huzurevinde, çocuk yurtlarında müdür olarak görev yapması örgütün nasıl çalıştığına ilişkin önemli detaylar veriyor.

Atamayı Yapan Müsteşarda Gözaltına Alındı

FETÖ Üyesi Binbaşı Hüseyin Erten’i Uludere faciasının ardından ‘korumaya alan’ dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı ve eski Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’nın da, 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından terör örgütü FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla açığa alındığı ortaya çıktı.

Anahtar Kelime: , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN