Ücretsiz Ulaşımın Süresi Uzatıldı!

31 Temmuz 2016
Ücretsiz Ulaşımın Süresi Uzatıldı!

16 Temmuzdan İtibaren Uygulanan Ücretsiz Toplu Ulaşım Uygulamasının Süresi 1 Hafta Daha Uzatıldı. Ücretsiz Ulaşımın Son Tarihi 7 Ağustos Olarak Belirlendi.

16 Temmuzdan itibaren uygulanan ücretsiz toplu ulaşım uygulamasının süresi 1 hafta daha uzatıldı. Ücretsiz ulaşımın son tarihi 7 Ağustos olarak belirlendi.

Demokrasi nöbeti nedeniyle 16 Temmuzdan itibaren toplu ulaşım ücretsiz kullanılıyordu. Kademe kademe bugüne kadar uzatılan ve bugün akşam sona erecek olan ücretsiz ulaşımın süresi yapılan düzenlemeyle İstanbul ve Ankara‘da 1 hafta daha uzatıldı.

Saat Sınırı Getirildi

Yeni yapılan düzenlemeye göre ücretsiz toplu ulaşım, 7 Agustos pazar günü gece 12.00’ye kadar geçerli olacak. Ancak yeni yapılan değişiklikle birlikte toplu taşımanın ücretsiz olduğu saatler akşam 20.00 ile sabah 06.00 arasında geçerli olacak. Bu saatler dışındaki saatlerde ise ulaşım ücretli olarak hizmet verecek.

Öte yandan yeni düzenleme ile birlikte Şehir Hatları, Halk Otobüsleri, Otobüs AŞ ve Deniz Motorları ise ücretli yarından itibaren ücretli olarak hizmet verecek.

Ankara‘da da Ücretsiz Ulaşıma Devam

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yaptığı açıklamada ücretsiz toplu taşımanın 8 Ağustos pazartesi sabahına kadar uzatıldığını ve düzenlemenin Ankara Metro ve Ankaray‘ı da kapsayacağını da belirtti.

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN