Türkiye’den Füze Kalkanı İsteği

AA
1 Temmuz 2016
Türkiye’den Füze Kalkanı İsteği

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO’nun sorumlulukları olduğunu söyleyerek “Özellikle füze kalkanı konusunda tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Brüksel’de AB katılım müzakerelerinin 33. faslının ardından NTV’ye değerlendirmelerde bulundu. Çavuşoğlu, her ülkenin terörle mücadelede farklı uygulamaları olduğunu ve terörle ilgili dünyaca kabul edilmiş uluslararası bir tanımın olmadığına dikkat çekti.

Tüm Türkiye’yi kapsayacak füze kalkanı talebi

Terör örgütleri konusunda kesinlikle bir ayrım yapılamayacağını vurgulayan Çavuşoğlu, “AB ülkelerinde, kendi ideolojilerine yakın diye Marksist ideolojiye yakın diye, ateist bir terör örgütü biliyorsunuz, bu sebeple camilere kiliselere saldırıyor, PKK’yı terör listesinden çıkarmaya çalışan ve destek veren siyasi partiler var. İşte bu kabul edilemez” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO’nun yükümlülükleri ve aldığı kararlar olduğunu belirterek “Özellikle füze kalkanı konusunda tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz” dedi.

fuze-kalkani

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN