Tüm Türkiye Ayakta. Darbeye Karşı Demokrasi Nöbeti

16 Temmuz 2016
Tüm Türkiye Ayakta. Darbeye Karşı Demokrasi Nöbeti

Darbe Girişiminden Sonra Tüm Türkiye Demokrasi İçin Ayakta

Darbe girişiminin ardından bugün de İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere yurdun pek çok yerinde halk sokaklara çıktı.

Dün yaşanan darbe girişiminin ardından halkın sokağa inerek askerlere karşı koyması ile darbe girişimi püskürtülmüştü.

Meydanlar Dolduruldu

Bununla ilgili olarak gerek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, henüz tehdidin geçmediğini ve bugün de vatandaşların sokağa çıkması gerektiğini belirtti. Bu çağrıların ardından vatandaşlar meydanları doldurdu.

Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur’da sivil toplum örgütleri ve oda başkanları, askeri darbe girişimine tepki gösterdi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşananların çok kötü olduğunu ve darbelerin kesinlikle hiçbir faydasının bulunmadığını söyledi.

Şu anda yaşananın komik bir durum olduğunu dile getiren Çetin, “Ben 80 darbesini de gördüm. Böyle bir darbe olamaz. Ordunun içinden çok küçük bir grup muhtemelen darbe girişiminde bulundu. Demokrasi açısından çok kötü bir olay, çok acı. Bundan sonra da böyle şeyleri kesinlikle görmek istemiyoruz. Gördüğümüz kadarıyla şu anda sakinleşmiş durumda.” dedi.

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır da demokrasiye karşı yapılan her türlü girişimin hukuksuz olduğunu, demokrasiye sahip çıkmak gerektiğini kaydetti.

Burdur

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (BUTSO) Yusuf Keyik, darbe girişimini yapanların bir an önce yakalanıp Türk yargısının önüne çıkartılarak en ağır şekilde cezalandırılmalarını istedi.

Darbe girişiminin milli irade ve Türk milletine karşı yapıldığını ifade eden Keyik, bu girişimin kesinlikle karşısında olduklarını anlattı.

Keyik, “Bu olay kimler tarafından yapılırsa yapılsın, hainlerin millete yaptıkları bir harekettir. Yüzde 2 bin karşısındayız. Bu darbe girişimini yapanların bir an önce yakalanıp Türk yargısının önüne çıkartılarak en ağır cezalarla cezalandırılmalarını istiyoruz.” dedi.

İzmir Konak

izmir konak

 

Ordu

ordu

 

Samsun

samsun

 

Sivas

sivas

 

Üsküdar

üsküdar

 

İzmir

izmir

Anahtar Kelime: , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN