TBMM’ye Bomba Atıldı

16 Temmuz 2016
TBMM’ye Bomba Atıldı

AA TBMM’ye Bomba Atıldığını Bildirdi.

Uçaktan atılan bombanın, meclisin Dikmen giriş kapısı yakınlarına düşmesinin ardından Genel Kurul salonuna duman dolsa da milletvekilleri ve basın mensupları çalışmayı sürdürdü.

AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, ‘Meclis Genel Kurulu’na bomba atıldı. İyiyiz, merak etmeyin. Meclis’e bomba atan uçak şu an düşürüldü’ dedi.

TBMM’ye atılan bomba nedeniyle bazı polis memurları ve Meclis görevlileri yaralandı, kulis camları kırıldı.

TBMM’ye atılan bombalar nedeniyle ikisi ağır 12 kişi yaralandı.

tbmm-1

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Meclis’in bombalardan sonraki durumunu Twitter hesabından paylaştı.

TSK bünyesindeki bir grup asker, akşam saatlerinde İstanbul ve Ankara’da sokağa indi. TBMM, Saray, Genelkurmay, TRT ile emniyet müdürlükleri gibi resmi kurumların bazıları asker tarafından ele geçirildi, bazıları ablukaya alındı, bazılarında silahlı çatışmalar yaşandı.

Saat 02.30 sularında ise Meclis binası yakınına havadan 3 kez bomba atıldı. Meclis duvarlarında hasar olduğu, Genel Kurul içinde ise dumanlar yükseldiği bildirildi. Uyarı üzerine Meclis Genel Kurulu boşaltıldı. Bombalamada yaralılar olduğu, çok sayıda ambulansın Meclis’e hareket ettiği bildirildi. Saat 03.23’te ise iki defa daha bomba atıldı.

Bomba atıldığı sırada Meclis’te olan CHP Milletvekili Levent Gök, Meclis’e bomba atıldıktan sonra orada olan kişilerle birlikte sığınağa indiklerini belirtti.

kaynak: t24

Anahtar Kelime:

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN