TBMM Genel Kurulu Olağanüstü Toplandı

16 Temmuz 2016
TBMM Genel Kurulu Olağanüstü Toplandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Genel Kurul Toplandı

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı Kahraman başkanlığında olağanüstü toplandı.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında olağanüstü toplandı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, olağanüstü toplanan TBMM Genel Kurulu’na geldi.

Olağanüstü toplanan Genel Kurul’da; dinleyici olarak katılanlar arasında Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Yargıtay Başkanı İsmail Hakkı Ciit, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Danıştay Başsavcısı Halil Yılmaz, Askeri yargı mensupları, YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Sefa Kapıcıoğlu, bazı üniversitelerin rektörleri ile TOBB, Memur-Sen ve TESK başkanları, yabancı misyon şefleri de bulunuyor.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da TBMM Genel Kurulu’nu izlemek üzere Meclise geldi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman meclisi olağanüstü toplantıya çağırdı. Kahraman yaptığı açıklamada; “Yarın TBMM’yi olağanüstü toplantıya çağırıyorum. Böyle maceraperestlere müsamaha etmeyeceğiz, demokrasiden vazgeçmeyeceğiz.” dedi.

BİNALİ YILDIRIM: NASIL KENETLENDİĞİMİZİ GÖSTERMİŞ OLDUK

tbmm TBMM’deki toplantı dün geceki olaylar sırasında yaşamını yitiren 161 kişinin anısına yapılan saygı duruşuyla başladı. Ardından İstiklal Marşı okundu. Başbakan Binali Yıldırım toplantıda yaptığı konuşmada, “Milli iradeyi teslim almak isteyenler karşısında sokağı teslim alan aziz milletimi yürekten selamlıyor, böyle kahraman bir milletin evladı olmaktan büyük gurur duyuyorum” dedi.

Yıldırım konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra siyasi partilere ve genel başkanlarına gösterdikleri dayanışmadan dolayı teşekkür etti. Yıldırım ayrıca emniyet teşkilatına ve darbe karşında gösterdikleri tutum nedeniyle basın yayın organları ile medya temsilcilerine de teşekkürlerini sundu.

Başbakan Binali Yıldırım, TBMM’deki konuşmasında sözlerini şöyle sürdürdü: “Milletimize, istiklalimize, bayrağımıza, meclisimize yönelik bir saldırıda nasıl bir araya geldiğimizi, nasıl kenetlenebildiğimizi gösterdik. Gece boyunca sergilenen, bugün burada sergilenen çalışma yeni bir sürecin de başlangıcıdır. Bu ruhla biz terörü de yeneriz, yaralarımızı da sararız.” Yıldırım konuşmasında darbecileri asker değil “terörist” olarak nitelendirdi.

AA

Anahtar Kelime: , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN