Taksim’de Chp Akp Yanyana

24 Temmuz 2016
Taksim’de Chp Akp Yanyana

Chp Taksim’de “Cumhuriyet ve Demokrasi Buluşması” adıyla miting düzenleyecek. Mitingde parti ayrımı gözetilmeyecek.

Darbe girişimlerini protesto etmek amacıyla Chp’nin önderliğinde Taksim’de bugün miting düzenlenecek. “Cumhuriyet ve Demokrasi Buluşması” mitinginde sadece Atatürk ve Türk bayrakları yer alacak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl “Buluşmayı CHP düzenliyor olmakla birlikte meydanda CHP bayrakları olmayacak. Parti ayrımı yapmadan demokrasiye ve Cumhuriyet’e sahip çıkan, parlamenter sistemi savunan herkesi Taksim’e bekliyoruz” dedi.

Saat 18:00’de Başlayacak

Taksimde’de saat 18:00 ‘de başlayacak ve girişler sadece Atatürk posterleri, Türk bayrakları ile olacak. Taksim Meydanı’nda bulunan Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) sağ ve sol yanına dev Türk Bayrağı ve Atatürk posteri, ortasına “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” yazısının yer aldığı pankart asılacak. Taksim Meydanı’nın değişik kısımları, “Darbeye karşı omuz omuza”, “Laik demokratik Türkiye”, “Türkiye laiktir, laik kalacak”, “Cumhuriyet’e ve demokrasiye sahip çıkıyoruz”, “Ne dikta ne darbe, demokratik Türkiye” pankartları ile süslenecek. Taksim Meydanı’ndaki buluşma sırasında Edip Akbayram’ın seslendirdiği “Duysun sesimizi duysun dost düşman/Meydanlarda birlik olmaya geldik/El ele kol kola omuz omuza/Özgürlüğün türkü- sünü demeye geldik/Hak verilmez alınır diyenlerin/ Bu uğurda dönülmeze gidenlerin/ Bizden önce can vermiş yiğitlerin/ Destanını tekrar etmeye geldik/ El ele kol kola omuz omuza/ Özgürlüğün türküsünü demeye geldik” sözlerinden oluşan “Meydan Türküsü” çalacak.

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN