Medine’de İftar Vakti Terör Saldırısı!

5 Temmuz 2016
Medine’de İftar Vakti Terör Saldırısı!

Suudi Arabistan’nın Şii’lerin yoğunlukta yaşadığı bölgede Katif ve Medine kentinde iki ayrı büyük bombalı saldırı düzenlendi.

Suudi Arabistan’nın Katif kentinde Şii’lerin olduğu bölgedeki bir camide ve yine aynı saatte Medine emniyet binası önünde bombalı saldırı düzenlendi. Medine’deki Mescid-i Nebevi yakınında, akşam ezanından hemen sonra meydana gelen saldırıda, saldırganın yanı sıra 2 kişinin hayatını kaybettiği ileri sürüldü.

Katif kentinde çoğunluğu Şii’lerden oluşan insanlar yaşıyor. Daha önce Katif’te Suudi güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenlenmişti.

Reuters’ın son dakika olarak yayınladığı haberde görgü tanıklarına göre cansız beden parçalarının olduğunu ve kesinlikle bombalı saldırı düzenlendiğini belirtti. AFP’ye göre ise bir gördü tanığı “Kesinlikle intihar bombacısıydı. Cesedini gördüm” diye konuştu.

RESMİ AÇIKLAMA YOK

Patlama sonrası bölgeden dumanlar yükseldiği görülüyor. Resmi makamlardan olayla ilgili henüz net açıklama yapılmış değil.

BÖLGEDE TÜRK KAFİLESİ YOK

Patlama sonrası Diyanet işleri Başkanlığı bölgede Umre yapmak için giden ve orada herhangi bir Türk kafilesinin bulunmadığını duyurdu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud ile bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede Suudi Arabistan Kralı Selman’ın ve tüm Suudluların Ramazan bayramını tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan,Suudi Arabistan’daki menfur terör saldırılarını da kınayarak, hayatlarını kaybeden masum sivillere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kral Selman’ın, görüşme vesilesiyle Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkileri daha da güçlendirme konusundaki kararlılıklarını vurguladıkları öğrenildi. Kral Selman’ın da tüm Türk halkının Ramazan Bayramı’nı tebrik ettiği belirtildi.

medine patlama

medine patlama 2

Anahtar Kelime: , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

2 Yorum - "Medine’de İftar Vakti Terör Saldırısı!"

avatar
Özlem
Ziyaretçi

Allahım sen yardım et. müslümanları koru

Ali
Ziyaretçi

Ne zaman biticek bu olaylar. Allah yardımcımız olsun…

wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN