Suriyeliler’e Toki Bedava Ev Verecek mi?

12 Temmuz 2016
Suriyeliler’e Toki Bedava Ev Verecek mi?

Suriyelilere Bedava Ev mi Verilecek?

Suriyelilere bedava ev verilecek söylentisi gündemde dolaşan söylentiler arasındaydı. Bu söylentiler sonrası TOKİ Başkanı Turan’dan açıklama geldi.

TOKİ Başkanı Turan, Suriyelilere bedava ev verilmesinin söz konusu olmadığı, ancak borçlandırma suretiyle ev sahibi olma ihtimalinin bulunduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın “Suriyelileri gerekirse TOKİ evlerine yerleştiririz” açıklaması sonrası eldeki konut envanterine ilişkin çalışma başlattı. TOKİ Başkanı Ergün Turan ise, “Sayın Cumhurbaşkanı, Ahıska Türklerine verildiği gibi Suriyelilere de TOKİ konutu verilebileceğini söyledi. Suriyelilere de borçlandırma suretiyle elimizdeki konutlardan verilebilir. Yani kimseye bedava konut verilmeyecek” açıklamasında bulundu.

STOKTA FAZLA KONUT YOK

TOKİ’nin internet sitesinde ‘Türkiye Geneli Satışlar’ başlığı altında illere göre satışa sunulan projeler hakkında bilgi bulunuyor. Buna göre TOKİ’nin elinde kalan konut stokunun çok da fazla olmadığı anlaşılıyor. Şanlıurfa Viranşehir’de 51 konut satışa sunulmuş. 2+1 bu konutların peşin fiyatı 80-105 bin lira arasında değişiyor. 20 yıla kadar vade de yapılabilirken, taksit miktarları peşinata göre değişiklik gösteriyor. VanMerkez Şerefiye Mahallesi’nde 21 adet 2+1 konut satışta. Bunların peşin fiyatları 108 bin lirayla 131 bin lira arasında değişiyor. 3+1 büyüklüğünde 3 adet konutun fiyatı ise 138 bin ile 158 bin lira arasında.

CETİNHABER

Anahtar Kelime: ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

1 Yorum - "Suriyeliler’e Toki Bedava Ev Verecek mi?"

avatar
selo Boru
Ziyaretçi

evet

wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN