Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç 3 Temmuz ile İlgili Konuştu

25 Temmuz 2016
Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç 3 Temmuz ile İlgili Konuştu

Akif Çağatay Kılıç Cnn Türk’de Düzenlenen Bir Programda Soruları Yanıtladı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, FETÖ Terör Örgütüne Yönelik Spor Alanındaki Çalışmaları Anlattı. Paralel Yapının 3 Temmuz Sürecinde Olup Olmadığı Sorusuna ise Araştırmalarımız Sürüyor Cevabını Verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç bugün Cnn Türk’te yayınlanan bir programda soruları yanıtladı. Bakan Kılıç’a FETÖ Terör Örgütünün 3 Temmuz‘da Fenerbahçe’ye kumpas kurup kurmadığı, bu örgütün spor branşlarında ve federasyonların içerisine sızıp sızmadıkları gibi sorular yöneltildi.

“Bundan Sonra Aramızda Barınmalarının İmkanı Yok”

Bu soruların sorulması üzerine Akif Çağatay Kılıç; “15 Temmuz’dan sonraki yapmış olduğumuz çalışmalar tüm kurumları ve kurulları kapsayacak. İçerisinde FETÖ Terör Örgütü mensuplarını barındırıp barındırmadıkları konusunda çalışmalara başladık.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu içerisindeki çalışmalar için Yıldırım Demirören ile istişarede bulunduklarını belirten Akif Çağatay Kılıç; “Kendi bakanlığımızda ve bakanlığımıza bağlı federasyonlarımızda da bu çalışmalar yapılmaktadır. Yargının içerisinde olduğu bir süreç işleyecek. FETÖ Terör Örgütü ile bağlantılı olanların bundan sonra aramızda barınmalarının imkanı yoktur.” şeklinde cevapladı.

“Görevden Alma Çalışmalarımız Vardı, Yaptık, Yapıyoruz”

“Görevden almalar konusunda sizin yeni bir çalışmanız var mıdır?” sorusu üzerine Gençlik ve Spor Bakanı; “17-25 Aralık sürecinden sonra göreve geldiğimiz için son iki yılda bu konuda yapmış olduğumuz ve yapmaya devam ettiğimiz bir çalışmamız zaten var. Geçmişe dönük de bu örgütün içinde yer alarak hizmet etmiş olanları devletin tüm kademelerinden çıkarmak için çalışmamız vardı, yaptık, yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN