3 Suikastçi Darbeci Daha Yakalandı!

25 Temmuz 2016
3 Suikastçi Darbeci Daha Yakalandı!

Cumhurbaşkanı‘na 15 Temmuz Gecesi Suikast Girişiminde Bulunan Darbeci Askerlerden 3’ü Daha Yakalandı. Böylece Yakalanan Suikastçi Darbecilerin Sayısı 7’ye Ulaştı.

İlk Olarak 3 Darbeci Ele Geçirildi

İlk olarak bugün saat 16.00 civarında 3 suikastçi darbeci asker çevredeki insanların, asker üstüyle gezen 3 kişi gördüklerini askerlere ihbarda bulunmalarıyla hızla operasyon gerçekleşti. Gerçekleşen operasyonda 3 asker bulundu ve ikna çabaları başladı. Kısa Bir süre uğraştan sonra 3 asker teslim oldular.

1 Asker Daha Yakalandı

Saatler bu kez 17.30 civarlarını gösterirken suikastte bulunan askerlerden biri daha ormanlık alanda bir menfezde tespit edildi. Bu tek olarak tespit edilen askere de operasyon gerçekleştirildi ve sağ olarak ele geçirildi. Darbeci askerin özel harekattan bir komutanla bir süre konuştuğu gözlemlendi.

50 Metre Ötede 3 Suikastçi Daha Ele Geçirildi

Tek yakalanan askerin komutanla konuşmaları sonrası özel harekat timleri tekrardan hızla harekete geçti. Tek yakalanan suikastçi askerin 50 metre ötesinde bir menfez daha tespit edildi. Bu menfeze yapılan operasyonda 3 asker daha ele geçirildi. Bazı televizyon kanalları bu üçüncü operasyonu canlı yayında verdi. Ancak Jandarma Özel Harekat Timleri yakalan son 3 askerin yüzlerini tam olarak kameraların görmesini engelledi ve askeri araca bindirip hızla bölgeden uzaklaştı.

Böylece devam eden operasyonlar dahilinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında suikast düzenleyen askerlerden ele geçirilenlerin sayısı 7’ye yükseldi.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN