Sadece ABD ve İngiltere’nin Kullandığı Silahlar, PKK’dan Çıktı

22 Ekim 2016
Sadece ABD ve İngiltere’nin Kullandığı Silahlar, PKK’dan Çıktı

Yüksekova’da PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonlar sonucunda ele geçirilen mühimmatlar arasında, şu anda sadece ABD ve İngiltere’nin kullandığı silahlar bulundu.

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar aralıksız olarak devam ederken, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde PKK’ya ait çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Ele geçirilenler arasında ‘1 M4A1’ olduğu ve bu silahın sadece ABD ve İngiltere tarafından kullanıldığı belirlendi.

SADECE İKİ ÜLKE BU KULLANIYORDU

Yüksekova Dilekli Hisardağı bölgesinde Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyonda 7 Kaleşnikof, 2 PKMS Rus yapısı Makineli tüfek, 2 havan 2 Dragunov, 1 M4A1, 1 RPG-7, 26 Anti-tank, 1 hilti, 1 spiral, 50 adet 60 mm ilk havan mühimmatı, 4 gaz maskesi, 8 filtre, 68 el bombası, 5 tüp, 1 çanak anten, 2 YAESU telsiz muhtelif yiyecek, 1 kıyma çekme makinası, 1 video kamera, örgütsel döküman, 3 şemsiye, 1 testere, 50 sevk fişeği, 26 Kaleşnikof şarjör, 4 HK-33 şarjör, 10 dragunov şarjör, 1 doçka sehpası, 1 elektrikli fırın ele geçirildi. Ele geçirilen silahlar arasında ‘1 M4A1’ olduğu ve bu silahın şu anda ABD ve İngiltere tarafından kullanıldığı belirtildi.

Yüksekova Dilekli Hisardağı Şehit Yüzbaşı Özgür Çevik tepesinde Hakkari Dağ ve Komando Tugayı tarafından yürütülen arama ve tarama faaliyetlerinde El yapımı patlayıcılar ve düzenekler bulundu.

İşte operasyon sonrası görüntüler:

pkk-operasyon-1

pkk-operasyon-2

 

Anahtar Kelime: , , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN