Pakistan FETÖ’cuların Ülkeyi Terk Etmesi İçin Süre Verdi

Son Güncelleme 19:50
15 Kasım 2016
Pakistan FETÖ’cuların Ülkeyi Terk Etmesi İçin Süre Verdi

Pakistan İçişleri Bakanı, ülkedeki FETÖ’ya ait 23 okulda çalışan 108 öğretmenin aileleri ile birlikte 20 Kasım’a kadar Pakistan’ı terk etmesi için süre verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın düzenleyeceği Pakistan ziyareti öncesi önemli bir gelişme yaşandı. Pakistan İçişleri Bakanı Çodri Nisar Ali Han, ülkedeki FETÖ‘ya ait 23 okulda görev yapan 108 öğretmenin aileleri ile birlikte Pakistan’ı terk etmesi gerektiğini söyleyerek 20 Kasım’a kadar süre verdi.

YAKLAŞIK 400 KİŞİNİN AYRILMASI BEKLENİYOR

pakturk-pakistan-feto

İçişleri Bakanı Han, bir TV kanalında yaptığı açıklamada, Fethullah Gülen’e ait okullarda görev yapan 108 öğretmenin ülkeden ayrılmasını resmen istedi.

Pakistanlı Bakan, aileleri ile birlikte toplamda 400 kişiyi bulan bu kişilerin, ülkeyi terk etmesi için 20 Kasım’a kadar süre tanıdı.

PakTurk adı altında Pakistan’da faaliyet gösteren FETÖ’cu okullar, İçişleri Bakanı Han’ın bu bildirisini doğruladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN PAKİSTAN’I ZİYARET EDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın Pakistan hükümetine ziyarette bulunacak. Erdoğan’ın ziyaretinde FETÖ’ya bağlı bu okulların Türk yetkililere de devri istenmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iki gün sürecek bu ziyaretinde, Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin ve Başbakan Navaz Şerif ile görüşme düzenleyecek. Ayrıca Ulusal Meclis ve Senato ortak oturumuna da seslenecek.

İki ülkeden üst düzey şirketlerin yöneticilerinin de katılacağı toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslamabad’tan sonra Lahor’a da uğrayacak.

Anahtar Kelime: , , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN