Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücretleri Belli Oldu

AA
4 Temmuz 2016
Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücretleri Belli Oldu

Ramazan Bayramı tatilinden itibaren 11 Temmuz 07:00 ‘a kadar Osmangazi Köprüsü’nde geçişler ücretsiz. Peki bayramdan sonra geçiş ücretleri ne kadar olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle 1 Temmuz saat 00:00’dan itibaren köprü ulaşıma açıldı. Körfezin iki yakasını birleştiren Osmangazi Köprüsü’nde geçişler bayram tatili boyunca ücretsiz olacak. 11 Temmuz saat 07:00’den itibaren ise geçişler ücretlendirilecek.

inci gerdanlığı osmangazi köprüsü

 

50 YIL BOYUNCA ZAMAN KAYBETTİK

Başbakan Binali Yıldırım açılışta “İzmir’e bugün İstanbul’dan kara yoluyla gidiş 8 saati aşıyor. İnşallah köprü ve devamındaki otoyolla birlikte bu süre, 3 saatin altına inecek. İşte medeniyet bu. Vakit nakittir dedik; dünyanın sayılı projelerinden, önemli projelerinden birini bugün aziz milletimizin hizmetine veriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. 50 yıl boyunca bu köprü ‘yapıldı yapılacak’ diye zaman kaybettik. Ne zamana kadar? Bir ses yükseldi İstanbul‘dan, bir kutlu yürüyüş başladı. AK Parti’nin ayak sesleriydi. 2002 Kasım seçimlerinde liderliğinizde iş başına gelen AK PartiTürkiye’nin makus tarihini değiştirecek, önemli hizmetleri birer birer milletimizin kullanımına sunuyor.” ifadelerini kullandı.

 

ORTALAMA 80 BİNDEN FAZLA ARAÇ GEÇTİ

Özellikle bayram tatilinin başlamasıyla ve köprüye olan ilgilinin fazla olması nedeniyle İstanbul’da ulaşım rahatladı. Osmangazi Köprüsü’nde durarak fotoğraf çekmek isteyenler, sıkıntı yaratmaması nedeniyle devriye gezen polis ve güvenlik güçleri tarafından sürekli uyarıldı. Bugün yola çıkanlar ise trafik yoğunluğuna takılmadan yollarına devam ettiler. Köprü açıldığından bu yana ortalama 80 Bin araç köprüden geçti. Buna köprüsünün ücretsiz olması büyük katkı sağladı. Ayrıca İzmir’e gidenler için büyük kolaylık sağlamakta.

osmangazi köprüsü

 

İŞTE GEÇİŞ ÜCRETLERİ

Osmangazi Köprüsü’nün yapımını üstlenen Otoyol A.Ş. web sitesinden yaptığı açıklamada araç geçiş ücretlerini belirtti. İşte o tarifeler:

1’sınıf araçlar (Aks aralığı 3.20’den küçük 2 akslı araç) Osmangazi Köprüsü’nden geçerken 88.75 TL, 2 sınıf araçlar (Aks aralığı 3.20’ye eşit ve büyük 2 akslı araç) 141.95 TL, 3’üncü sınıf araçlar (Yere değen aks sayısı 3 olan veya çektiği araç ile birlikte yere değen toplam aks sayısı 3 olan araç) 168.60 TL, 4’üncü sınıf araçlar (Yere değen aks sayısı 4 veya 5 olan veya çektiği araç ile birlikte yere değen toplam aks sayısı 4 veya 5 olan araç) 223.60 TL, 5’inci sınıf araçlar ise (Yere değen aks sayısı 6, 7, 8  ve daha fazla olan araç) 282.15 TL ve 6’ncı sınıf araçlar ise (motosiklet) 62.10 TL ödeyecek.

 

Otoyol AŞ. Osmangazi Köprüsü ile bağlantılı olan ve yine Otoyol AŞ.’nin yaptığı otoyollar içinde ücret alacak. Osmangazi Köprüsü ile Yalova Altınova, Kılıç, Orhangazi ve Gemlik yolları kullanarak 4 gişeden geçiş yapacak olanlar ayrıca ücret ödemek durumda kalacak.

Osmangazi Köprüsü’nden çıkan bir otomobil yaklaşık 2-3 km mesafedeki Altınova gişesinde çıkınca ayrıca 2.25 TL ödeyecek.

KENAN SOFUOĞLU KÖPRÜYÜ 400KM HIZLA GEÇMİŞTİ

Açılıştan önce özel izinle gerçekleştirilen geçişte Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, saate 400 kilometreyle Kawasaki H2R model motosikletle en yüksek hıza ulaşan isim olmuştu.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

1 Yorum - "Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücretleri Belli Oldu"

avatar
esra
Ziyaretçi

ücretler çok gibi ama vatana millete hayırlı olsun

wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN