Akademisyenler ve Öğretim Üyelerine Fetö Operasyonu

25 Temmuz 2016
Akademisyenler ve Öğretim Üyelerine Fetö Operasyonu

Darbe girişimi kapsamında operasyonlar devam ediyor. İstanbul Üniversitesi’nde 31 kişi gözaltına alınırken, Seçluk Üniversitesi’nde ise 167 öğretim üyesi ve akademisyenler açığa alındı.

İstanbul Üniversitesi’nde Fetö/Pyd kapsamında yapılan operasyonda profesör, akademisyenler ve öğretim üyelerinden oluşan 31 kişi gözaltına alındı.

Suçluk Üniversitesi’nden ise 48 profesör ve 37’si doçent 167 akademisyen, 8 fakülte sekreteri, 1 daire başkanı, 1 müdür açığa alındı.

Yapılan opeasyonlarda akademisyenlerin odalarından FETÖ‘ne ait kitaplar ve üzerinde şifre bulunan 1 dolarlar çıktı. İşte opeasyonlardan görüntüler…

istanbul üniversitesi fetö operasyon akademisyenler

istanbul üniversitesi fetö operasyon akademisyenler 2

istanbul üniversitesi fetö operasyon akademisyenler 3

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin, FETÖ/PDY’ye finans sağlayan ve örgüt faaliyetlerine iştirak eden kişilere yönelik başlattığı soruşturma sürüyor.

Delillendirme ve ifade alma işlemlerinin ardından FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü yapılanmasında aktif rol oynadığı değerlendirilen kişiler tespit edildi. Konya Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla haklarında yeteri kadar delil elde edilen şüphelilere yönelik operasyonun ikinci aşaması için harekete geçildi.

Konya merkezli 15 ilde gerçekleştirilen operasyonda haklarında gözaltı kararı verilen 73 kişiden 30’u yakalandı. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, emniyete götürüldü.

Gözaltı kararı verilenler arasında sözde “eyalet imamı”, “bölge imamı”, “örgüt muhasebeciliği” gibi pozisyonlarda görev alanlarla, örgüte finansman sağlayan iş adamları ve öğretim üyeleri bulunuyor.

 

HT

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN