Moda Kitap Fenerbahçe Tweeti Yüzünden Kapandı!

8 Temmuz 2016
Moda Kitap Fenerbahçe Tweeti Yüzünden Kapandı!

Moda Kitap’ın Twitter Üzerinde Yaptığı “Fenerbahçe” Paylaşımı Başına İş Açtı.

Moda Kitap’ın twitter üzerinden bir takipçisinin attığı mantiona cevap olarak Fenerbahçe kulubüne ithamda bulunması kitap işletmesine tehdite varan sonuçlara yol açtı. Kitap dükkanı kapatıldı ve twitter hesabı kilitlendi.

Sosyal Medya’da günün konusu Moda Kitap oldu. Kadıköy‘de ikinci el kitap satışı yapan Moda Kitap’ın twitter hesabından bir takipçisine yazdığı tweet sosyal medyayı salladı.

Moda Kitap bayrama özel takipçilerine ücretsiz kitap dağıtacağını açıkladı. Bunun üzerine takipçilerinden bir kullanıcı “Rt ettim ama inşallah şike yoktur” diye Moda Kitap’a tweet attı. Kitap sayfasının takipçisinin mantionına verdiği “Fenerbahçe değiliz” şeklindeki tweeti sosyal medyayı karıştırdı. Olay kitapçıyı tehdite varan ehemmiyete dönüştü.

1264089_d0c95e3589894a7c45fbb25a46b359d1

Moda Kitap’tan savcılığa başvuru

Moda Kitap olay sonrası açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada kitapçının bir süreliğine kapatıldığı söylendi. Ayrıca olayın tehdit boyutlarına ulaşmasından ötürü valilik, emniyet müdürlüğü ve savcılığa başvurulduğu açıklandı. Öte yandan ola sonrasında Moda Kitap’ın twitter sayfasının kilitlendiği de dikkatlerden kaçmadı.

1264089_56bbfeeafbf130caca9a23c7d08d6027

Fenerbahçe taraftarı tepkili

Olay ve açıklamalar sonrasında Fenerbahçe taraftarının sosyal medyada tepkileri sürüyor. Taraftarların olay sonrası kitapçıdan yapılan açıklamayı yetersiz bulduklarını ve özür dilenmediğine dikkat çekerek Moda Kitap’ın özür dilemesi gerektiğini ısrarla dile getiriyorlar.

Öte yandan olay sonrası sosyal medyada kullanıcılar ikiye bölündü. Fenerbahçe taraftarının da içinde bulunduğu bir grup Moda Kitap’a büyük tepki gösterirken diğer grup da kitapçıya destek tweetlerinde bulundular. Moda Kita’ın şaka yoluyla attığı ve sosyal medyada tepkiye yol açan ve büyüyen olay karşısında ilerleyen süreçte yeni bir açıklamayla özür dileyip dilemeyeceği merak konusu.

 

 

 

Anahtar Kelime: , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN