Mevlüt Çavuşoğlu, John Kerry’den Gülen’in İadesini İstedi

17 Temmuz 2016
Mevlüt Çavuşoğlu, John Kerry’den Gülen’in İadesini İstedi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD mevkidaşı John Kerry ile telefon görüşmesi yaparak Fetullah Gülen’in iadesini istedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile görüş alış verişinde silahlı terör örgütü Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) lideri Fetullah Gülen’in iadesini de görüştü.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Çavuşoğlu, kendisini arayan ABD’li mevkidaşı Kerry ile yaptığı görüşmede, Fethullah Gülen’in iadesine ilişkin hukuki süreç ve sorun durumları ele aldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile görüş alış verişindeFETÖ lideriFetullah Gülen’in iadesini de görüştü.

 

Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD) Fethullah Gülen’i iade etmesini talep etti.

 

Pensilvanya’da bulunan Gülen ise gazetecilerin sorularını cevapladı: “Dinleyen arkadaşlar naklettiler; meseleyi bize fatura etmek suretiyle iki gündür acı acı konuşuyor.

 

Darbelerle demokrasinin gelmeyeceğine, Cumhuriyet’in korunamayacağına, Türkiye’nin dünya ile entegrasyon sağlayamayacağına inanıyorum, buna inananlardan birisiyim.

 

Anahtar Kelime: , , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN