Metroya Spreyle Yazı Yazan Kıza 13 Bin Lira Ceza

23 Ekim 2016
Metroya Spreyle Yazı Yazan Kıza 13 Bin Lira Ceza

Hacıosman metro durağında yürüyen merdiven ve asansörlerin çalışmamasına sinirlenerek istasyon duvarlarına yazı yazan Süreyya S.’ye 13 bin lira para cezası verildi.

Yürüyen merdiven ve asansörlerin çalışmamasına sinirlenen Süreyya S. adlı bir kişi, Hacıosman metro istasyonu’nun duvarına İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’a hareket dolu yazı yazdı. Çıkmayan yazı nedeniyle duvardaki fayansların değişmesi gerekti. Süreyya S., hakaret ve mala zarar vermek suçundan toplamda 13 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Süreyya S.’yi hakaret suçundan 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptıran mahkeme, bu cezayı 7 bin TL adli para cezasına çevirdi. Mahkeme ayrıca mala zarar vermek suçundan Süreyya S.’yi 10 ay hapis cezasına çarptırdı ve bu cezayı da 6 bin TL adli para cezasına çevirdi. Süreyya S.’nin toplam cezası 13 bin TL oldu.

“PİŞMANIM”

haciosman-metro-istasyonu

Sanık Süreyya S., daha önce verdiği ifadesinde Hacıosman Metro İstasyonu’nun yürüyen merdivenlerinin ve asansörünün bozuk olması nedeniyle hasta ve yaşlı kişilerin metroya inmekte zorlandığını belirtti. Bacağından rahatsız olduğunu belirten Süreyya S., “Bozuk merdiven yapılmadı. Sinirlendim. Pişmanım, fayansın bedelini ödemek isterim” demişti.

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN