Medvedev: Rus Turistler Bu Sezon Türkiye’ye Gidebilmeli

AA
2 Temmuz 2016
Medvedev: Rus Turistler Bu Sezon Türkiye’ye Gidebilmeli

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Türkiye’de tatil yapmak isteyen Rusların, bu sezonu değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Rossia televizyonuna yaptığı konuşmada, hükümetin Rus tatilciler için Türkiye’de tatil yapabilmesi konusu üzerinde çalışmaları olduğunu söyledi.

“Türkiye’de tatil yapmayı seven Rus turistler, bu olanağı bu sezon elde etmeli” ifadesini kullanan Medvedev, Türkiye’den Rus turistlerin güvenliklerini sağlamalarını beklediğini belirtti ayrıca Türk-Rus ilişkileri için Türk yetkililerle müzakerelere hazır olduklarını da katıldığı tv programında açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise, Rus turizm şirketlerinin Türkiye’ye yönelik tatil paketlerini satın almalarını yasaklayan kararnamayi kaldırdığını açıklamıştı.

Türk hava sahasını ihlâl eden Rus uçağının düşürülmesiyle başlayan krizde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Putin’e mektup göndermesi ve ardından iki liderin telefonda konuşmasıyla yumuşayan ilişkiler, iki ülkenin dışişleri bakanlarının Soçi’de görüşmeleriyle bir adım daha ilerledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sayın Putin’e gönderdiğim mektupla kendisine hem yaşanan hadiseden duyduğumuz üzüntüyü ifade ettim hem de geniş bir alanda yapabileceğimiz bölgesel işbirliği imkanlarını hatırlattım” demişti. Putin ise dün Rus diplomatlara, Türkiye’nin ‘özür dilediğini’ söylemişti.

medvedev rusya

Anahtar Kelime: , , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN