Liderlerden Namaz Çıkışı Açıklamalar

5 Temmuz 2016
Liderlerden Namaz Çıkışı Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayram namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanına Suriyelilere vatandaşlık verilmesi soruldu. Cumhurbaşkanı “Bu insanları değerlendirebiliriz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’da bayram namazı çıkışı açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanına ilk olarak Suriyelilere vatandaşlık verilmesi soruldu. Cumhurbaşkanı “Bu insanları ülkemizde değerlendirme imkanına sahibiz. Biz artık veren eliz alan el değiliz” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANININ KONUŞMALARINDAN SATIR BAŞLARI

-(Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısı) Son tutuklananlarla birlikte şu anda 30 tutuklanan var ve bu 30 tutuklananla birlikte geleceğe yönelik birçok ipuçları yakalanabilir, alınabilir. Bu ipuçlarıyla birlikte de bu işin üzerine üzerine gidilecektir. Tabii görüldüğü gibi bakıyorsunuz Dağıstan’dan var, Kırgızistan’dan var, Tacikistan’dan var. Yani komşu kuzeydeki Kafkas ülkelerinden olanlar ne yazık ki bu işin içerisinde. Olay tabii tamamen DAEŞ çerçevesi içerisinde, onların metotlarıyla yürüyen bir süreç. Konu sıkı bir takipte. Neticede bir terör eylemi olmuştur ve bu terör eyleminin neticesinde de 45 kadar dost, kardeş kaybolmuştur. Yaralılar her geçen azalmakta ve tedavileri bitenler taburcu edilmektedir.

– (Suriyelilere vatandaşlık verilmesiyle ilgili) Bu insanları ülkemizde değerlendirme imkanına sahibiz. Biz artık veren eliz alan el değiliz. Çadır kentlerde ev sahipliği yapmayı doğru bulmuyorum. Belli illerimizde, organize sanayi bölgelerinde Suriyelilerden istifade edeceğiz.

– (Dışta normalleşme adımları) Rusya ve İsrail’le atılan adımların çerçevesi farklı, Mısır’ın çerçevesi farklı. Bizim Mısır halkıyla bir sorunuz yok. Sorun yönetimle özellikle liderle ilgili bir sorun. Mursi ve arkadaşlarına karşı alınan kararların hepsi masaüstü kararlardır. Bu kararları biz kabul etmiyoruz. Böyle bir zulme evet dememiz mümkün değil.

– (Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşme) Dışişleri Bakanımızın, Sayın Lavrov ile Soçi’de yaptığı görüşmeye göre, bu ay sonu ya da ağustos ayı içinde, yani G-20 öncesi bir görüşme söz konusu olabilir, daha kesin değil.

HT

 

Anahtar Kelime: ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

1 Yorum - "Liderlerden Namaz Çıkışı Açıklamalar"

avatar
Özlem
Ziyaretçi

Artık her yerde suriyeliden geçilmez. Ama cumhurbaşkanımız dediyse vardır planı merak etmeyin.

wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN