İstanbul’da Bayram Yağmuru… E-5 Suya Teslim!

DHA
5 Temmuz 2016
İstanbul’da Bayram Yağmuru… E-5 Suya Teslim!

İstanbul bayrama yağmurla uyandı. Bayram namazı sıralarında hafifçe yağan yağmur saat 7:30 sıralarında yerini sağanak yağışa bıraktı. E-5’de sel meydana gelirken trafikte olan araçlar zor anlar yaşadı.

İstanbul’lular bayrama yağmurla başladı. Vatandaşlar sabah saatlerinde başlayan ve kısa sürede etkisini sel seviyesine çıkaran yağmur karşısında büyük güçlük yaşadı. Birçok cadde, sokak ve yolu sel bastı. Selden nasibini E-5 de alırken trafik durma noktasına geldi. Yollarda araçların hareket etmesini engelleyecek düzeyde su birikintileri oluştu.

Selden etkilenen bölgeler arasında D-100 Karayolu Merter mevkii ve Eyüp de yerini aldı. D-100 Merter’de sağanak yağmur nedeniyle sel meydana geldi. Trafiğin çift taraflı durma noktasına geldiği bölgede çoğu araç yolda kaldı ve vatandaşlara büyük zorluk yaşattı. Eyüp’te ise sağanak yağmurun etkisiyle etraftaki çöp kutuları gibi dayanıksız araç gereçler sürüklenirken Eyüp Sultan Camii etrafında yoğunlaşan sel sularından vatandaşlar da nasibini almaktan kurtulamadı.

Taksim her zaman ki gibi bayram sabahını boş karşıladı. İstiklal caddesi sabahın ilk saatlerinde bomboştu. Okmeydanı civarlarında da yağmur etkisiyle oluşan su birikintileri araçların geçişi sırasında sıkıntılara neden oldu. Kuvvetli yağışa araç dışında yakalanan insanlar da epey fazla oldu. Önceden yağmur uyarısını dikkate alan vatandaşlar yanında taşıdıkları şemsiyelerine sığınırken uyarılardan haberi olmayan veya aldırış etmeyen diğer yayalar ise çareyi çanta, kutu gibi araç gereçlerde aradılar. Bazı vatandaşların ise otobüs, metro ve metrobüs duraklarına sığınıp yağmurun dinmesini bekledikleri görüldü. Ayrıca bazı bölgelerde gün aymış olmasına rağmen araçların trafikte farlarını yakarak yollarda ilerledikleri de dikkatlerden kaçmayan bir nokta oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Açıklama Geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü önceden uyarılarını yapmış olmasına rağmen bugün bir kez daha açıklama yapma gereği duydu ve yapılan açıklamada sağanak yağmurun öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği belirtildi.

Yapılan açıklamada, “Meteoroloji radarından alınan son verilere göre, Tekirdağ’ın doğu ilçeleri, İstanbul ve Kocaeli çevrelerinde öğle saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.

 

Anahtar Kelime: , , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

1 Yorum - "İstanbul’da Bayram Yağmuru… E-5 Suya Teslim!"

avatar
Özlem
Ziyaretçi

Buraları resmen sel götürdü. çok kötüydü

wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN