İlkokul Öğrencilerine Taciz Eden Öğretmenin Cezası Belli Oldu

18 Ekim 2016
İlkokul Öğrencilerine Taciz Eden Öğretmenin Cezası Belli Oldu

Erzurum’da ilkokul öğrencilerine taciz eden sapık öğretmenin cezası belli oldu. Tacizci hoca 297 yıl hapse çarptırıldı.

Erzurum‘da bir ilkokulda sınıf öğretmenin, öğrencilerin ağzına dilini sokup, küçük çocukların popolarını öpen sapık öğretmenin yargılandığı davada karar verildi. 10 kız ve 1 erkek ilkokul öğrencisine cinsel istismarda bulunan 52 yaşındaki A.K. isimli ilkokul öğretmenini 297 yıl hapse çarptırıldı.

ilkokul

Duruşmada cinsel istismara uğrayan bir öğrenci, “Destek eğitim odasında elbiseleri çıkartarak popomu öpmüştü. Sürekli dudaklarımızdan öpüyordu. O kadar çok iğrenmeye başlamıştık ki bizi öpünce sürekli dudaklarımızı yıkıyorduk” derken, istismara maruz kalan erkek öğrenci de, “Dilini ağzıma sokarak öpüyordu ve bunu ondan fazla kez gerçekleştirdi. Bu tip davranışları tüm kızlara yapıyordu. Erkek arkadaşlarımdan ikisine de yaptığını biliyorum.” şeklinde konuştu.

VELİLER DURUŞMA SALONUNDAYDI

52 yaşındaki ilkokul öğretimeni A.K. Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya getirildi. Duruşma sırasında cinsel istismara uğrayan çocukların aileleri ve avukatları da duruşma salonundaydı.

Sapık öğretmen A.K. hakkındaki suçlamaları reddetti.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti ise sanığa “çocuğun cinsel istismarı” ve “cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından her bir mağdur için 27 yıl olmak üzere 297 yıl hapis cezası verdi.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Yakutiyeilçesindeki bir ilkokulda görev yapan sınıf öğretmeni A.K’nin, 11 öğrenciye ders sırasında cinsel istismarda bulunduğuna yer veriliyordu.
cocuk-cinsel-istismari
Okul yönetiminin suç duyurusu ve velilerin şikayetiyle hakkında soruşturma başlatılan A.K’nin görevden uzaklaştırıldığı belirtilen iddianamede, sanığın “çocuğun cinsel istismarı” ve “cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarından cezalandırılması talep ediliyordu.

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN