İhlas Finans Mudileri Hükümete Sesleniyor

9 Temmuz 2017
İhlas Finans Mudileri Hükümete Sesleniyor

2001 yılında iflas eden İhlas Finans Bankası’ndan 16 yıldır paralarını alamayan binlerce hesap sahibi haklarını alabilmek için hükümete sesleniyor.

İhlas Finans Bankası 2001 yılında iflas etmiş ve İhlas Finans Kurumu 3 Ağustos 2001 tarihinde tasfiye haline girmişti. O dönem batan diğer bankalardan binlerce hesap sahibi ödeme alırken, milyonluk ihalelere giren İhlas Holding kurumu tam 16 yıldır mudilerine olan borçlarını kapatabilmiş değil.

2009 yılındaki krizi gerekçe göstererek ödemelerini 2016 yılına uzatan İhlas Finans kurumu verdiği sözü de tutmadı. Zor dönemler geçiren mudiler 2016 yılını iple çekerken hakları olan paralarını hala alamadı.

MUDİLERİN DERTLERİ BİTMEDİ. ÇEK YERİNE ÇEK-YAT!

Yıllardır başvurduğu her kurumdan elleri boş dönen mudilere çok ilginç teklifler sundu. O dönem İhlas Grubu, Sadakat Grup ile anlaşma yapmış ve Küçükçekmece’deki VizyonPark AVM ve internet sitesinden (netstore.com.tr) mudilerin alışveriş yapabileceklerini iletmişti. Gönderilen mektuplara ürün katalogları da konuldu. Hesap sahiplerine alacakları karşılığında mobilya, halı, züccaciye, elektronik eşya ve ev aletleri teklif edildi.

“Biz düdüklü tencere, yatak, döşek istemiyoruz, paramızı nakit istiyoruz” diyen mudiler, kendilerine sunulan ürünlerin fiyatlarından da şikayetçi. O dönem ara ara ödeme alıp daha sonra ödemelerin durduğunu söyleyen başka bir mudi ise VizyonPark AVM’deki ürünlerin fiyatlarının da piyasa değerleri üzerinde olduğunu söylüyor.

ŞİMDİ İSE ARTAN KUR FİYATLARI BAHANE EDİLDİ

Haklarını almak için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Başbakanlık İletişim Merkezi, TBMM Dilekçe Komisyonu ve onlarca kuruma başvuran binlerce hesap sahipleri başvurduğu her kurumdan eli boş döndü. Geçtiğimiz yıllarda bakanlıktan yapılan açıklamada 2017 yılında borçların önemli kısmının biteceği yönünde açıklama yapılırken, ancak yapılan bu hesaplamaların tümünün, ülke ekonomisinin genel seyrine ve bu seyir içerisinde özellikle döviz kurlarına, gelecekteki enflasyon oranlarına ve özellikle kredi borçlularından yapılacak tahsilatlara karşı aşırı bir hassasiyetinin bulunduğunun unutulmaması gerektiği de söylendi. Ve öyle ki artan kur fiyatları ile birlikte borçların yeniden yapılandırılarak önümüzdeki yıllara ötelendiği görülüyor.


BİNLERCE İHLAS FİNANS MUDİSİ HÜKÜMETE SESLENİYOR

İhlas Holding Kurumu milyonluk yatırımlarına devam ederken, sadece hakları olan paralarını geri alabilmek için 16 yıldır bekleyişin ardından mudiler artık hükümete sesleniyor.

TUNCER:Bu ülkede hertürlü cözümsüzlüğe çözüm bulan hümetimizin Bu ihlas zedelerede cözüm bulmasını bekliiyorzuz. 16 sene oldu bizler dişinden tırnağından artırıp birikdirdiği 3_5 kuruşluk birikimlerimiz heba oldu. Bu dünyanın ahiretide var ben buna inanıyorum. İnşalla kalan paralarımızı ödemeyi düşünürler kul hakkıyla öbür tarafa gitmezler
FERİT GURBUZEROL:Ihlas beni mağdur ettiği gibi babamın hastalığında paramın 9da birini hastalığı için almak için günlerce yalvardım hastalığında kullanacaktım alamadım va babamı kaybettim Allaha ısmarladım benhelal etmiyorum 15 yıldır bizim sesimizi duymayan vekilleri de ben duymuyacagim
YALÇIN BAYAR: Hükümetin bu konuda duyarsız kalmasına fena halde içerlenmekteyim!.. Yazıklar olsun
ALİ: O bakanlar ve sayın cumhurbaşkanımız göz yummasa 16 yıl sürermiydi bu iş.
YUSUF: ihlas finans zulmünü bitirecek kimse yokmu….Kayyum atanmasını istiyoruz….
CEMİL HAMATOĞLU: iHLASHOLDiNGE Kayyum atanmasini istiyoruz 16 yildir Ihlasmudilerinin paralarini halaa ödemediler üstelik Devletten destek görüyolar Bütün malvarliklari devlete aktarilip madur edilen mudilerin paralarininda ödenmesini istiyoruz
MEHMET: Hiç bir batık banka mudisi ihlas finans mağdurları gibi dışlanmadı. Müslüman ın çilesi olsa gerek. Ne de olsa faize bulaşmadık ya. Bu da mükafatı.
İZMİTLİ: 15 yıl bitti hiç bir ödeme yapmadılar hala erteleme peşindeler nasıl denetleniyor kimi kandırıyonuz
MUDİ: İhlas finansa kayum atansın 15 yıl bitti hiç ödeme yapmadılar sorsan sürekli ödüyorlar hala erteleme istiyorlar 15 yıl parasını alamayan başkası yoktur herhalde Allahım sen büyüksün
M.ZEKİ YÜKSEL: ihlas finans 2005 yılında a.ş ye dönüştürüldü. Yasalar geriye işler mi? Bakanlık denetim yapıyorsa mağdurlara neden dürüst ve şeffaf bilgi verilmiyor? Nasıl denetim bu?
CEMİL: Münafıkta yalan mı biter, ülkede kriz yok onların kafasın kriz var…….. “Zalime merhamet mazluma ihanettir.” Reis.
YUSUF: Ödemeler yıllardır rafa kalkmış görünüyor, bu iş ahirete kaldı!
İSİMSİZ: Senelerdir çalıştım ama ne oldu o kadar emekleri başa gitti o param iki tane ev alıyordu şimdi bir araba almıyor öbür dünyada görüşçez Hakkı’mı helal etmiyor mezarda dik yatsın
NUSRET: Tayyip baba milletimiz vatanimiza vede size sahip cikti vede her zaman cikacaktir lutfen sizde milletinize sahip cikin kurtarin biz madurlari allah rizasi icin demeyin banane alinin velinin borcundan siz kurtarin milletinin ihtiyacini zorlugunu gidermekte ibadettir..gelin el atin saygilarimla
ELAZIĞ: şu bizim enver abimiz kul hakkından çok korkuyordu ne oldu sana bay mücait bey ya allahtan kork be
OSMAN: enver ören rahat uyuyormu ben 17 yıdir uyumiyorum
OSMAN: mücait ören ben özürlü cocuğumun tedevisi icin evimi sattım yatırdım hakkımı helal etmiyorum
CENGİZ ZÜBEYDE EREN: Bizde mudiyiz kaç yıldır bekliyoruz Hara molsun evim bile yok Allah hidayet versin inşallah bu sene veririrler
MUSTAFA PAÇACI: Mademki ihlasi feto batırdı onun paralariyla milletin parasini lütfen odeyin
MÜSLÜM: 15000 dolarımı 16 yıldır alamadım.ihlas kurumu katkat büyüdügü halde hala ödemelere engel olanlar fetoyu gösteriyorlar siz fetodan binkatlı daha fetoycuymuşsunuz.5-6 tane tv ganalınız var, marmara evleriniz tatil köyleriniz ılıcalarınız hisse senetleriniz nice nice malvarlıklarınız var.hala utanmıyormusunuz..hakkınızda rabbimden on beş bin yıl cehennemde kalmanızı isteyecegim.allahın laneti üzerinize olsun.
AHMET: 7730 doları mı hala alamadım.Alacağımı da sanmıyorum.Haram olsun.
FERİT: 15yıldır bizim paramizi vermeyen bunları helal etmiyorum bunları Allaha ısmarladım dünyaları geniş ama kabirleri dar olur inşallah75_000ihlas mağduru nün sesini duymayan ilgilenmeyen vekiler bende sizden. Ilgilenmiyecem
MEHMET: emver hocayı vicdan azabından kabir azabından kurtarın milletin paralarını ödeyin bu paralar ödenmediği sürece ölen ölmeyen kim varsa hakkım onlara zehir zıkkım olsun onlarda bu dünyadan yakın zamanda yok olurlar inşallah kalanlarda beter olsunlar…
BAHRİ: Engelli cocugumun hakkini ve emegini yediniz ahirette iki elim yakanizda
MÜCAHİT: ödeme yapılacak gibi değil her sefer bir sonraki yıl işaret ediliyor enver ören paramızı ödemeyecek mi
İSMAİL: Mücahit ören tv çıkmış ihlası fetö batırdı diyor senin fetödan ne farkın var ikinizde millete kazık attınız.AK partiyi kullanarak.
MEHMET: Yazıklar olsun bunlara kendi mal ve taşınmazlarını iki katına üç katına sattılar. Böyle yaparak bir kısmını alabildim ama daha halen paramın büyük bir kısmını alamadım diyecek bir şey bulamiyorum ALLAH’A havale ediyorum
YAHYA: ihlas finans zulmünü bitirecek kimse yokmu….Kayyum atanmasını istiyoruzda …TC.hükümeti ve ekonomiden sorumlu bakanlığın vicdan ve adaletine kalmıştır.
LATİF: Bütün bankalardaki batık paralar ödendi de bizim suçumuz ne? Feto alçağı bu bankayı batırmış, ALLAH ?için bizim paralarımızı neden devlet ödemiyor? BU MU ADALET….
HALİL: bu iş ahirete kalır. 15 yıldır bu meseleyi akp çözmemiş . bundan sonramı çözecek.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

8 Yorum - "İhlas Finans Mudileri Hükümete Sesleniyor"

avatar
ömer
Ziyaretçi

allah razı olsun sesimizi duyuranlardan

Zehra celik
Ziyaretçi

Yetti artik yokmu bir yetkili bizim hakkimizi versin istemekten biz biktik onlar utanmadi….. ö

Vatandas
Ziyaretçi

Basbakanimiz buduruma ilgilenirse cok seviniriz guzel insanlarimizin iyi niyetini kotuye kullananlari rabbime havale ediyorum.

müslüm akbulut
Ziyaretçi

BU KURUMA EL KQYMAYANLARIN ELİ KIRILSIN,İHLAS FİNANS MAGDURLARININ İNTİZARINA UGRASIN İNŞEALLAH

Vatandas
Ziyaretçi

Peygamber efendimizin hadisini hatirlatirim s.a.v.bizi aldatan bizden deyildir muslumana buhadis yeter rabbime havale ediyorum.

ihsa
Ziyaretçi

Evet munafiğin aameti 3tur bir konuştuğuda yalan konuşur.iki verdiği sozunde durmaz. Uç Emanete hiyanetlik yapar.Allah bunlar icin ne buyuruyor bu gibi insalar kafirlerden aşağida yargilanacak kiyamette ihlasta fetoda yerini ergec yerini bulacak….

İbrahim
Ziyaretçi

AK Parti iktidarda olduğu müddetçe malisef bizler paralarımızı alamayacığ

Cemil
Ziyaretçi

Haram zadeler bir birine destek oluyor inşallar bir gün sorulur hesabı uzanlara benzer sonları

wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN