İhlas Finans Mudileri 15 Yıldır Ödeme Bekliyor

4 Eylül 2016
İhlas Finans Mudileri 15 Yıldır Ödeme Bekliyor

İhlas Finans Bankası 2001 yılında batmış ve tasfiye haline dönüştürülmüştü. Fakat İhlas Finans mudileri tam 15 yıldır ödeme bekliyor, banka ise verdiği 2016 sözünü tutmuş değil.

2001 yılında batan diğer bankalarda hesabı olan herkes ödeme alırken, TMSF’ye devri engellenen İhlas Finans mudileri 15 yıldır ödeme bekliyor. 21 bin mudiye yaklaşık 500 milyon borcu bulunan İhlas Finans Holding, milyarlık ihalelere giriyor, mudilerine verdiği 2016 sözünü ise hala tutabilmiş değil.

15 Yıldır ödeme almak için mücadele eden İhlas Finans mudileri, hangi devlet dairesine başvursa eli boş döndü, müracaat ettikleri makamlardan bir sonuç alamadı. O dönemlerde batan diğer bankalardan ödeme alan mudiler, dönemin faizsiz bankacılık yapan İhlas Finans’tan parasını alamadı.

İhlas Finans mudileri, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve TBMM Dilekçe Komisyonu başta olmak üzere ilgili birimlere binlerce başvuru yaptı.

Bakanlık, TBMM’ye gelen dilekçelerle ilgili yaptığı son bilgilendirmede, batan bankanın birçok müşterisine hâlâ ödeme yapmadığını kayda geçirdi.

Bakanlık, yazısında, “Şirketin, kâra ve zarara katılım hesabı olarak 21 bin 360 mudiye 114 milyon 400 bin 328 dolar ve 54 milyon 572 bin 849 Euro borcu kaldığı görülmektedir.” denildi. Bu rakamlar toplamda yaklaşık 500 milyon liraya tekabül ediyor.
Bakanlık yazısında ödemelerin hakkaniyet esasına göre değil, kayırmacılıkla yapılmasından şikâyet edildiği belirtiliyor:

“Başvuruların büyük bölümünü, devir temlik sözleşmesi yapılması suretiyle devrolan alacakların ilgili firmalarca da ödenmediği, ödeme sırası gelmeyen mudilere ödeme yapıldığı, bir kişiye ait birden fazla hesabın birleştirilmesi sonucu çıkan meblağ üzerinden değerlendirme yapılarak ödeme sırasının kaydırıldığı ve tasfiye kurulunun tasfiye işlemlerini geciktirdiğine yönelik iddialar oluşturmaktadır.”

 

ÖDEMELER YİNE ERTELENEREK 2017 İŞARET EDİLDİ

ihlas finans bankası İhlaszedelerin “tasviye  geciktiriliyor” şikayetine BDDK, ekonomide işlerin iyi gitmesi halinde ödemelerin 2017’de bitebileceği belirtiliyor açıklamasını yaptı. BDDK’nın tam açıklaması şu şekilde:

“Şirket yetkililerine, tasfiyenin başından itibaren kaydedilen ödeme ve tahsilat eğilimleri gibi tasfiyenin gidişatına ilişkin hareket ve ortalamaları ve kendi öngörülerini kullanmak suretiyle yaptırılan bir çalışmada, bu sürenin 2017 yılında tamamlanabileceği doğrultusunda bir değerlendirme yapıldığı, bu durumun rapor kapsamında yapılan incelemede de itibar edilebilir bulunduğu, ancak yapılan bu hesaplamaların tümünün, ülke ekonomisinin genel seyrine ve bu seyir içerisinde özellikle döviz kurlarına, gelecekteki enflasyon oranlarına ve özellikle kredi borçlularından yapılacak tahsilatlara karşı aşırı bir hassasiyetinin bulunduğunun unutulmamasında yarar bulunduğu anlaşılmaktadır.”

2001 yılında batan İhlas Finans, 2009 yılında ekonomik krizi gerekçe göstererek borçlarını yeniden yapılandırdı. Dönemin Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, tasfiye kurulunun tüm borçları 5 yılda ödeme taahhüdünde krizi gerekçe göstererek erteleme istediğini belirterek, “İhlas Finans Tasfiye Kurulu’nun borç yeniden yapılandırma talebini yerinde görüldü ve borçlu şirketler ile alacaklar 2016’ya kadar tahsili hususunda yeni protokoller yapıldı.” demişti. Ancak öngörüler süre 6 ay önce dolarken, borçların önemli bir bölümü hâlâ ödenmedi.

2016 BÜTÇE GÖRÜŞMESİNDE GÜMRÜK BAKANLIĞININ AÇIKLAMASI

bülent tüfenkci Bülent Tüfenkci, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve Rekabet Kurumu 2016 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerde İhlas Finans Kurumu ile ilgili soruya şu şekilde cevap verdi:

“İhlas Finans Kurumu 3 Ağustos 2001 yılında tasfiye haline girmiştir. 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nda tasfiyenin azami süresi konusunda herhangi bir düzenleme bulunmamaktadır. Tasfiye başlangıç itibariyle 66 bin 344 cari hesaba ilişkin 37 milyon 390 bin dolar, 9 milyon 247 bin euro ödeme yapılmış ve tüm cari hesap ödemeleri tamamlanmıştır. 155 bin 954 kar ve zarara katılım hesabına ilişkin Ekim 2015 tarihli aylık faaliyet raporuna göre, tarih itibariyle şirket tarafından kara ve zarara katılım hesapları sahiplerinden 134 bin 660 hesap sahibine 524 bin 184 dolar ve 180 milyon 596 bin euro ödeme yapılmış olup halen 21 bin 294 hesap sahibine 114 bin 101 dolar ve 54 milyon 509 bin euro borcu kalmıştır. Tasfiye sürecindeki İhlas Finans Kurumu bakanlığımız müfettişlerince sonuncusu 20 Mart 2014 tarihlerinde olmak üzere farklı tarihlerde 10 defa denetime tabi tutulmuştur. Süreç bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir.”

 

FETÖ’NUN YOL ARKADAŞI LATİF ERDOĞAN: ASIL AMAÇ İHLAS HOLDİNG’İ BATIRMAKTI

ihlas finans bankası latif erdoğan Fethullah Gülen’in yol arkadaşı olan ve beyin takımında bulunan Latif Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra çarpıcı açıklamalar yaptı. “İhlas Finans, FETÖ’nun ilk komplike işiydi, İhlas Holding o dönemin en güçlülerindendi. Onları ekarte ederek kendi önünü açacaktı. Asıl gaye İhlas Holding’i batırmaktı” dedi.

İHLAS FİNANS’I FETÖ BATIRDI

TGRT Haber’e konuşan ve beyin takımında olduğunu söyleyen Latif Erdoğan, İhlas Finans’ı FETÖ batırdı diyerek şu açıklamaları yaptı:

“Orduda, emniyette, yargıda değil; en güçlü holdinglerin içlerine de sızdılar. 1995’te kurulanİhlas Finans’a da sızdılar. Refik departmanı adı altında İhlas Finans’a girdiler. İslami topluluklara sızmanın adı Refiklik, yani ‘arkadaşlık’ demektir. Yardım ediyorlar, destek oluyor. İçini boşaltıyorlar, her türlü bilgi, belgeye sahip oluyorlar ve doğrudan FETÖ’ye servis ediyorlardı. Bir şey çökertilecek ise ve tamamen sahip olunacak ise o adamları ve emri FETÖ verirdi. Ancak İhlas Finans asıl hedef değildi, İhlas Finans üzerinden İhlas Holding’i batırmak istediler. Ben o sırada, beyin kadrosu içindeydim. İhlas Finans’ı, FETÖ batırdı”İHLAS FİNANS MUDİLERİNİ GALEYANA GETİRDİLER

Latif Erdoğan, İhlas Finans üzerinde oynanan oyunları aşama aşama anlatırken şu ifadeleri kullandı:

“Başbakanda olmayan bilgiler, FETÖ’deydi, onda vardı. Bankada hesabı olmayan grupların, şube önlerine gönderilerek çığırtkanlık, taşkınlık yapmaları ve mudileri galeyana getirmeleri istendi. Ayrıca kendi gruplarındaki zengin, varlıklı kişilerin de bir anda İhlas Finans’tan yüklü miktarda paralarını çekmelerini ve Bank Asya’ya yatırmalarını emrettiler. Kuruluş bunu karşılayamayınca ve devletteki adamları vasıtasıyla da, aslında İhlas Finans’a ödenmesi gereken paralar, verilmeyerek, öte yandan toplum nezdinde de ‘battı’ şaiyası yayılarak ve kara propaganda ile operasyon sonuçlandırıldı”

 

İHLAS FİNANS FETÖ’NUN İLK İŞİYDİ

ihlas finans bankası latif erdoğan fetö 2 Latif Erdoğan, konuşmasının devamında, “İhlas Finans, FETÖ’nün ilk komplike işiydi. MİT, emniyet, ordu, yargı ellerinde… Kim kimin aleyhinde karar verecekti.İhlas’ı batırmak için kuşatırken, emniyeti, MİT’i kullanıyorlar. Hüsamettin Özkan, Bülent Ecevit, Mesut Yılmaz, Süleyman Demirel’i kullanıyorlar, hafta sonunu ayarlıyorlar. MİT’in gösterdiği ‘İhlas’la ilgili olumsuz’ raporu da FETÖ’nün kendisi hazırlamıştır. BDDK, Maliye Bakanlığı ve devlet içindeki ‘Başbakan’ seviyesindeki; Mesut Yılmaz ve Bülent Ecevit’in de aralarında olduğu organize bir işti İhlas Finans, daha doğrusu İhlas Holding’i batırma operasyonu… Ondan sonra Muhsin Yazıcıoğlu, Danıştay, Odatv, Hrant Dink Cinayeti,Poyrazköy, Cübbeli Ahmet Hoca, Uludere, Balyoz, Ergenekon, Kumpas, Şike, 17 – 25 Aralık ve en son olarak 17 Temmuz Darbe Kalkışması. Netice itibariyle Allah ne yaptı; o sizden birİhlas Finans’ı aldı; Allah, ona ne verdiyse aldı” dedi.

İlişkili Haber:

İhlas Finans Mudileri Hükümete Sesleniyor

İhlas Finansı Batıran FETÖ’nun Paralarıyla Mudilerin Ödemesi Yapılsın!

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

95 Yorum - "İhlas Finans Mudileri 15 Yıldır Ödeme Bekliyor"

avatar
yusuf
Ziyaretçi

ihlas finans zulmünü bitirecek kimse yokmu….Kayyum atanmasını istiyoruz….

nusret
Ziyaretçi

zaten kactane kayyum atanmış para her kayyumu acıyor atananları acan adamlar kimler onlar önemli yani parayı verdikleri kayyum acmayın dedikleri godamanlar önemli
bunun pislikleride cıkar inşallah

mehmet
Ziyaretçi

Tgrt yi çok iyi kullanıp dindar görünerek mütedeyyin insanların alınterini çaldılar. Maalesef gariban insanlar hep kazık yiyor ve yapanların yanına kar kalıyor. Feto bunlar için iyi bir bahane. E. Ören artistlere parti verip apartmanlar dağıtırken herhalde bunu da feto yapmıştı. Dinleri imanları olsa milltin parasını öderler. Alacağım şirkete temlik edildi ve üç ay sonra onun da üzerine yattılar. Akılları şeytanlığa pisliğe çalışıyor

nusret
Ziyaretçi

cok cok dogru arkadaşlar şu tgrt ye birde siz gönderin bakalım ordaki orospu yayında mudilerden bahsedecekmi…

mehmet
Ziyaretçi

Hiç bir batık banka mudisi ihlas finans mağdurları gibi dışlanmadı. Müslüman ın çilesi olsa gerek. Ne de olsa faize bulaşmadık ya. Bu da mükafatı.

İzmitli
Ziyaretçi

15 yıl bitti hiç bir ödeme yapmadılar hala erteleme peşindeler nasıl denetleniyor kimi kandırıyonuz

ETHEM
Ziyaretçi

ALLAH İHLAS FİNANSI KORUYANLARINDA,ÖDEMELERE ENGEL OLANLARIDA ENVER VE AMERİKAN OĞLUNU KORUMA ALTINAALANLARINDA BELASINI VERSİN HUZURU MAHŞERDE ASLA HAKKIMI AFFETMİYECEĞİM.

Mudi
Ziyaretçi

İhlas finansa kayum atansın 15 yıl bitti hiç ödeme yapmadılar sorsan sürekli ödüyorlar hala erteleme istiyorlar 15 yıl parasını alamayan başkası yoktur herhalde Allahım sen büyüksün

Cemil Hamatoglu
Ziyaretçi
Ihlasfinansi Fetö Batirmismis yemezler Beyler Fetö diye bir terör örgütü yarattiniz Her pisliginizi o örgüte atiyorsunuz pekii Yillardir Kol kola diz dizeydiniz ülkemizin yönetimini ve en fazla destegi sagladiniz peki ne olduda bukadar yakin doslar düsman oldu, simdi bunlar tepistikce Türkiye ve Milletimiz zarar görüyor olmuyor olmuyor ya kimi kandiriyorlar Milleti soyacaksiniz Allah kitapla kandirip paralarini birikimlerini Toplayip iflas ettik fetö batirdi di baha neratacaksiniz yemezler ödeyin madur ettiginiz milletimizin parasini, yetmedi birde devletten ihalelerle rezidanslarda yapacak siniz bir de maduriyet edebiyati sunu unutmayin günleri sizde telef olursunuz ama nasil Bunu yasayarak görürüz insallah, Bana bize birsey olmaz diyenler milleti… Read more »
M. Zeki Yüksel
Ziyaretçi

ihlas finans 2005 yılında a.ş ye dönüştürüldü. Yasalar geriye işler mi? Bakanlık denetim yapıyorsa mağdurlara neden dürüst ve şeffaf bilgi verilmiyor? Nasıl denetim bu?

ali
Ziyaretçi

birlik olursak çözeriz. twitter i etkin kullanmamız gerek oradan bakanlara ve cumhurbaşkanımıza mesaj yollayabilirsiniz

Ali
Ziyaretçi

O bakanlar ve sayın cumhurbaşkanımız göz yummasa 16 yıl sürermiydi bu iş.

Cumhur
Ziyaretçi

Cumhurbaşkanı paraların verilmesini isteseydi paralar çok tan verilirdi arkadaşlar Allah kitap din müslüman lafını duyduğunuz kişiler den uzak durun ( konbassan yinpas jet fadil ihlas finas ve son başkanlık seçiminde oy vermedigim AKP

cemil
Ziyaretçi

Münafıkta yalan mı biter, ülkede kriz yok onların kafasın kriz var……..
“Zalime merhamet mazluma ihanettir.” Reis.

tahir
Ziyaretçi

yıl 2010 du memleket 3 başlı hükümetle yönetilmeye çalışılıyordu.üretim durmuş çiftcının traktoru mazotsuzluktan tarlada kalmıştı esnaf yazar kasayı başbakanın ayak altına atıyorddu . tgrt yi iyi kullanan Enver Ören boy boy reklamlar vererek işyerlerini göstererek aynen şöyle diyordu 80 000 istihdama ulaştık hedefimiz 100 000 diyordu
hükümetin iflazını gören ben Enverin sözlerine inanarak kendimi mağdur ettim .sırtın hükümetlere dayıyan bizleri din evimizden vurdular.yazıklar olsun islamın yüz karaları.

YUSUF
Ziyaretçi

ÖDEMELER YILLARDIR RAFA KALKMIŞ GÖRÜNÜYOR,BU İŞ AHİRETE KALDI!

Yalçın bayar
Ziyaretçi

Hükümetin bu konuda duyarsız kalmasına fena halde içerlenmekteyim!.. Yazıklar olsun

İsimsiz
Ziyaretçi

Senelerdir çalıştım ama ne oldu o kadar emekleri başa gitti o param iki tane ev alıyordu şimdi bir araba almıyor öbür dünyada görüşçez Hakkı’mı helal etmiyor mezarda dik yatsın

ali
Ziyaretçi

ak partinin aynası ihlas finans dır…ihlas finans ak partinin yardımıyla kurtarılmıştır…15 yıldır 75000 mudiyi soymuşlardır…

Hisim
Ziyaretçi

Chp hükümet olsaydı paralar çoktan ödemişti ihlas finans ın da anasının amina koymuslardi çünkü onlar dindar değil dürüst bizim müslümanlar gibi münafık değil

nusret
Ziyaretçi

Tayyip baba milletimiz vatanimiza vede size sahip cikti vede her zaman cikacaktir lutfen sizde milletinize sahip cikin kurtarin biz madurlari allah rizasi icin demeyin banane alinin velinin borcundan siz kurtarin milletinin ihtiyacini zorlugunu gidermekte ibadettir..gelin el atin saygilarimla

cemil
Ziyaretçi

AKP ve Tayyip ERDOGAN Basta pldukca ihlasfinasmudileri alacaklarini alamayacak gibi görünüyor Hep AKP destek veriyor Allah O Enver örenin oglunu ve onlari korayanlari Bildigi gibi etsin

Sait
Ziyaretçi

IHLAS FINANS AK PARTİ DESTEKÇİSİ OLMASAYDI AK PARTİ YE MUHALİF OLSAYDI BIZLERIN PARALARINI AKP HUKUMETI PARALARIMIZI 50 DEFA FAİZİYLE BİRLİKTE ODEMISTI

Sait
Ziyaretçi

ALLAH BUNLARI YANINIZA BIRAKMAYACAK LAFA GELINCE ADILSINIZ MAZLUMUN YANINDASINIZ HAKSIZLIĞIN KARSISINDASINIZ AKP HUKUMETI

elazıg
Ziyaretçi

ak partinin kayıp ettigi ihlas finansı desteklemesidir bu halk hakkını helal etmiyör
e

elazıg
Ziyaretçi

şu bizim enver abimiz kul hakkından çok korkuyordu ne oldu sana bay mücait bey ya allahtan kork be

gönen
Ziyaretçi

allahın da bir bildiği vardır

osman
Ziyaretçi

enver ören rahat uyuyormu ben 17 yıdir uyumiyorum

osman
Ziyaretçi

mücait ören ben özürlü cocuğumun tedevisi icin evimi sattım yatırdım hakkımı helal etmiyorum

aaaaa
Ziyaretçi

paramızı ödesinler kul hakkından kurtulsunlar

Bekir Şahin
Ziyaretçi

Ödemelseyler bile bu hesap burada bitmez

Cengiz Zübeyde eren
Ziyaretçi

Bizde mudiyiz kaç yıldır bekliyoruz Hara molsun evim bile yok Allah hidayet versin inşallah bu sene veririrler yoksa ahirette verir babasını seviyorsa borçlarını verir

fahrettin.
Ziyaretçi

Rametli babanın kemikleri sızlar siz bu kadar insanın hakkını vermiyorsunuz kul hakkı degilmi bu babanız nereye giti önemli olan öbür taraf burası nasıl olsa olur iş ötede nasıl hesap vereceksiniz buna AKP yani benim oy verdiğim parti sorumluları dahil çünkü onlar destek çıkıp koruyup koladıkları için hakkımı helal etmiyorum.

mustafa
Ziyaretçi

bıze bu sıkıntıları yasatanların allah belasını versın her namazdan sonra o mezarda yatan sahsa beddua edıyorum herhalde mezarında rahat uyuyamıyordur bu dunyada da oglu cıkmıs beyanatlar verıyor gorende adam zanneder once sen mılletten gasp ettıgın paraları ode ondan sonra televızyonlara cık bu arada devlet buyuklerımıze seslenıyorum ortada bır usulsuzluk var neden mudahele edılmıyor dogrusu cok merak edıyorum

Süleyman cuman
Ziyaretçi

Rabbim ihlas finans da onu yönetenlerin belası versin. Haram zıplama olsun.

mustafa Paçaci
Ziyaretçi

Mademki ihlasi feto batırdı onun paralariyla milletin parasini lütfen odeyin

Sadik
Ziyaretçi

Allah belalarini versin kim engel oluyorsa

Sadik
Ziyaretçi

Boyle muslumanligmi oluyor acaba enver oren obur dunyada rahat ediyormu fakir fukaranin paralarini aldilar simdi o paralarla her gun bir ihaleye giriyorlar cenabi allah oglunada yedirmesin

Hisim
Ziyaretçi

Allaha paraların ödenmesini engelliyenlerin soyunu kurtulsun inşallah

MÜSLÜM
Ziyaretçi

15000 dolarımı 16 yıldır alamadım.ihlas kurumu katkat büyüdügü halde hala ödemelere engel olanlar fetoyu gösteriyorlar siz fetodan binkatlı daha fetoycuymuşsunuz.5-6 tane tv ganalınız var, marmara evleriniz tatil köyleriniz ılıcalarınız hisse senetleriniz nice nice malvarlıklarınız var.hala utanmıyormusunuz..hakkınızda rabbimden on beş bin yıl cehennemde kalmanızı isteyecegim.allahın laneti üzerinize olsun.

Ahmet
Ziyaretçi

7730 doları mı hala alamadım.Alacağımı da sanmıyorum.Haram olsun.

Ferit gurbuzerol
Ziyaretçi

Bende. Bir ihlas. Kurbaniyim inandım uyatırdım alamadım islam süsü vermiş kişilere inan mayın yoksa sizdeyanarsiniz mazlumun hakini koruyan kişiler nerede demeki. Bunları koruyan büyük kişiler var başka holding olsaydı. Şimdi o. Holding bitmisti ama75 bin kişiyi kayda alan yok

NİHAT ŞENGÖR
Ziyaretçi

HAYATTA OLAN YADA OLMAYAN ,İHLAS KELİMESİYLE BİR ALAKALARI OLMAYAN İHLAS FİNANS SAHİBİ, YETKİLİSİ VE ÇALIŞAN PERSONELİNE HAKKIM HARAM OLSUN.BUNUN VEBALİNİ ÖDÜYOR VEYA ÖDEYECEKLERDİR.

Ferit gurbuzerol
Ziyaretçi

Ihlas beni mağdur ettiği gibi babamın hastalığında paramın 9da birini hastalığı için almak için günlerce yalvardım hastalığında kullanacaktım alamadım va babamı kaybettim Allaha ısmarladım benhelal etmiyorum 15 yıldır bizim sesimizi duymayan vekilleri de ben duymuyacagim

Ferit
Ziyaretçi

15yıldır bizim paramizi vermeyen bunları helal etmiyorum bunları Allaha ısmarladım dünyaları geniş ama kabirleri dar olur inşallah75_000ihlas mağduru nün sesini duymayan ilgilenmeyen vekiler bende sizden. Ilgilenmiyecem

mehmet
Ziyaretçi

emver hocayı vicdan azabından kabir azabından kurtarın milletin paralarını ödeyin bu paralar ödenmediği sürece ölen ölmeyen kim varsa hakkım onlara zehir zıkkım olsun onlarda bu dünyadan yakın zamanda yok olurlar inşallah kalanlarda beter olsunlar…

birol
Ziyaretçi

enver ören ve onu koruyan ve kollayan kim varsa ALLAH onları bu dünyada ve öbür dünyada çenem azabı versin tatlı yiyip kan kussun..

mücahit
Ziyaretçi

vur abalıya başka kandıracak birşey bulunmadı 15 yılı geçmiş ödemek istenmeyince ödenmez bizler maduruz enver beyden hakkımızı alırız elbet abinizim demişti mücahit bey siz de ödemeye yanaşmıyorsunuz yıllar önce 2016 yı işaret ettiniz o zaman da çabucak geliver niye böyle oldu ki*

Bahri
Ziyaretçi

Engelli cocugumun hakkini ve emegini yediniz ahirette iki elim yakanizda

mücahit
Ziyaretçi

ödeme yapılacak gibi değil her sefer bir sonraki yıl işaret ediliyor enver ören paramızı ödemeyecek mi

Ismail
Ziyaretçi

Mücahit ören tv çıkmış ihlası fetö batırdı diyor senin fetödan ne farkın var ikinizde millete kazık attınız.AK partiyi kullanarak.

Bekir Şahin
Ziyaretçi

Zalimler için yaşasın cehennem allah hepsini iki cihanda kahhar ismi hörmetine perişan etsin

mmm
Ziyaretçi

hepsının allah belasını versın gızlı ortakları sızınde uc beyler

Mehmet
Ziyaretçi

Yazıklar olsun bunlara kendi mal ve taşınmazlarını iki katına üç katına sattılar. Böyle yaparak bir kısmını alabildim ama daha halen paramın büyük bir kısmını alamadım diyecek bir şey bulamiyorum ALLAH’A havale ediyorum

tuncer
Ziyaretçi

Bu ülkede hertürlü cözümsüzlüğe çözüm bulan hümetimizin Bu ihlas zedelerede cözüm bulmasını bekliiyorzuz. 16 sene oldu bizler dişinden tırnağından artırıp birikdirdiği 3_5 kuruşluk birikimlerimiz heba oldu. Bu dünyanın ahiretide var ben buna inanıyorum. İnşalla kalan paralarımızı ödemeyi düşünürler kul hakkıyla öbür tarafa gitmezler

Mete şahin kayapınar
Ziyaretçi

Mezarında dik oturur inşallah o enver ören.oğluda sürünür inşallah benim ailemin rızkını yediler ekmeğe muhtaç olurlar inşallah hakkım zehir zıkkım olsun.

davut
Ziyaretçi

Daha önce 28 Şubat çılar batırdiydı son zamanlarda Fetö cüler batır dı diye açıklama. Acaba hangisine inansak ? İhlas Holding ayakta olduğuna göre batma falan yok. Paramızı ödesinler Enver Ören mezarında rahatmı acaba bunu Mücahit Ören aklından hiç çıkarmasın.

mustafa
Ziyaretçi

Sehir sehir binap yapip kasasini dolduracagina birazda mudileri dusunse iyi olur sanirim Rabbim bildigi gibi yapsin

H.mehmet
Ziyaretçi

Enver ÖREN e, oğluna ve işi zamana bırakıp ekonomi iyi gidirse ödenecek diyenlere, bütün sorumlulara hakkımı bu dünyada ve ahirettez helel etmiyorum.

Ocucuguenver
Ziyaretçi

Paramızı vermeyen yada verdirmeyen.tüm sorumlu olan bütün görevli kim varsa beşikteki çocuğunu olmuş sülalesini ……………… Onun bunun çocukları dinsiz bir kuruluş olsa parasını hemen öder devlet! Ayaklaasin diye mesela alevi bir kuruluş olsa ne yapar ne eder aleviler ve inanç sızlar A. Öderler paraları ama biz inanan lara ! Bunda da bir hayır var diyip avutuyorlar senelerdir. Sizin ananiza gelmisinize küfürdede !de şer gibi görülüyor hayır bekleyin Piç Dolleri! ASLiNDA aslında sesimizi duyuramadıgimiz için bizde de iş yok beraberlik yok Enver(senin mezarına gidip dua edeniz sülalesini sikeyim orospu çocuğu.

haci
Ziyaretçi
ihlas finasin bu zulmu sitin sene gecer yine bitmez cunku bunu yapn munafik cok bilincli yapmis ortaya dini koymustu miletin elindeki uckurusu nasil calacagini iyi ogrenmisti benimgibi salkla larda inanmis faize bula smayacak aklisira elindeki avcundaki uc kurusu goturup yatirmis aradan bir ay ge cmis adamlar iflaz bu nasilbir iflaz orda calisan mudurunden bekcisine varincaya kadar hepsinin en luks evi arabasi her birseyi var hihlasi olmayan ihlasm mazalar zinciri var is hanlari sayisiz binalari sipalari amerikaiarda yasayor elini soukdan sicaga vurmadan ne mutlu bizim basimizda tc huku metimiz var cumhur baskanimz ve bas bakanimz var adelet bakani kanunlar var ama… Read more »
Cemil Hamatoglu
Ziyaretçi

iHLASHOLDiNGE Kayyum atanmasini istiyoruz 16 yildir Ihlasmudilerinin paralarini halaa ödemediler üstelik Devletten destek görüyolar Bütün malvarliklari devlete aktarilip madur edilen mudilerin paralarininda ödenmesini istiyoruz

bülent
Ziyaretçi

“Ticaret yaptığınız kişinin namaz kılması sizi aldatmasın” demiş Hz. Peyganber. Daha ne diyorsunuz. Bu ülke Jet Fadıllar mı görmedi, İhlas adında ihlassız insanlar mı? Benim de zavallı annem babam inanıp da yıllarca biriktirdiği emeklerini götürüp yatırdılar. Hala ses yok hala, Bir de başımızdaki sözüm ona milletin vekilleri, başbakanı, Cumhur un başkanı kollayacak bu milleti, peh peh gülerim ancak buna, onlar ancak kendi torbalarını doldursunlar.

elazığ dan bir mudi
Ziyaretçi

şu feto ayagını bırakın şu alacaklıların hakkını nasıl ödiyecesin şu bizim enver abimiz mezarda rahat uyuyomu mücahit bey sana bey demeden utanıyorum

AHMET
Ziyaretçi
Bu insanlara insan denirmi ? bu kadar temiz insanları yıllardan beri yapmış oldukları düzenbazlıkla oyalayan,bunu yaparkende onların bu yaptıklarına çanak tutan bir siyasi iktidar var. daha da acısı bu zülme maruz kalan insanlarda genelde bu iktidara oy veren destek veren insanlar. sayın Cumhurbaşkanı, bakanlar bunu bilmezmi ? bilmemeleri imkansız. ancak bu dolandırıcılar yirmidört saat medyaları ile iktidara yalakalık yapıyorlar. onlarda bunları koruyorlar. unutmasnılarki bir gün gelecek herkes hesap verecek hem kanun önünde hem Allah indinde. Allah.Kuran,Peygamber diyerek bu milletin sade duygularını istismar edenler ve bunlara 16 yıldır arka çıkanlar hep birlikte hesaba çekilecekler.bu memlekette hukuk yokmudur? yapanın yanına kar mı… Read more »
Vatandaş
Ziyaretçi

AKP iktidarda olduğu sürece mudilerin parasını alması zor.İhlas hükümete yalakalık yapıyor hükümette onları kolluyor.mesele karşılıklı menfaat.

Yahya
Ziyaretçi

ihlas finans zulmünü bitirecek kimse yokmu….Kayyum atanmasını istiyoruzda …TC.hükümeti ve ekonomiden sorumlu bakanlığın vicdan ve adaletine kalmıştır.

GAYSERİLİ
Ziyaretçi

DOĞRU SÖYLÜYOSUNUZ KATILIYORUM AKP OLDUKÇA BUNLAR ÖDEME YAPMAZ AKP KURULDUĞUNDAN BU YANA HEP OYUMU BUNLARA KULLANDIM AMA BUNDAN SONRA TÖBELER ÖLSUN BAŞKASINA ŞAHİN OLUYORLAR GEBERDİ GİTTİ ENVERİN OĞLUNA KUZU KESİLİYORLAR BEN HER NAMAZLARIMIN SONUNDA ALLAH`IM EVER ÖRENİ CEHENEM ATEŞİYLE YAK KABİR AZABI ÇEKTİR BENİM HAKKIM ZEHİR ZIKKIM OLSU DİYE İNŞALLAH BİR GÜN DUAMIZ KABUL OLUR.

sefer
Ziyaretçi

cehennem ateşi az gelir bunlar gibi din tüccarlarına hepsi soyguncu

nusret
Ziyaretçi

bu enverin mezarı nerde bilen varmı …

nusret
Ziyaretçi

kayyumu atama yapacaklar besleniyorlar birazdaha şişsinler karnıları iyice doysun belki …insafa gelirlerse atarlar

nusret
Ziyaretçi

arkadaşlar kayyum bahane başımızdakine duyuralımda o biz mudilere para atasın yani mudilerin paraları vatandaşın parası vede milletin parası bizlere sahip cıksın biz onbeş eylülde tayip beye sahip cıktık gögsümüzü siper ettik oda bizlere sahipcıksın hakkımızı arasın saygılarımla

nusret
Ziyaretçi

bunlar ihlas degiller ihlas ne demek bilen varmı bunlara konbasan diyeceksiniz arkadaşlar …

nusret
Ziyaretçi

arkadaşlar sizlerden ricam lütfen tgrt deki şıllıga bolbol ihlas mudileri olaraktan herkes yorum yollasın akşam 12 den sonraki gece haberlerine bakalım hiç bahsedeceklermi yoksa o enver denen firavunun resminimi yayınlayacaklar biz mudilere inat olsun diye…saygılarımla

latif
Ziyaretçi

Bütün bankalardaki batık paralar ödendi de bizim suçumuz ne? Feto alçağı bu bankayı batırmış, ALLAH ?için bizim paralarımızı neden devlet ödemiyor? BU MU ADALET….

nusret
Ziyaretçi

bunlar kime güvenipte mudilerin parasını vermiyorlar o zaman meclisin icinde idare ednler varmı …yazık bu kadar bekletilirmi o zaman adalet le dalga geciyorlar tayyip baba inşallah uyumuyordur saygılarımla

MAZLUM
Ziyaretçi

ARKADAŞ NET SORUYORUM İNSANLARIN HAKLARINI ALABİLECEK MERCİ KİM ADALET ADALET ADALET
ADALETE SAĞIR GERÇEĞE KÖR DÜNYA YA SİTEM EDENLER BİZİM HUKUKUMUZA DA DUYARLI OLMASINI VE GEREKİRSE BDDK CA TASFİYE SÜRECİNİN BAŞLATILMASINI İSTİYORUZ.GECİKEN ADALET ADALET DEĞİLDİR.

AHMET
Ziyaretçi

İHLAS KELİMESİYLE BİR ALAKALARI OLMAYAN İHLAS FİNANS SAHİBİ, YETKİLİSİ VE ALLAH MAZLUM HAKKINI YİYENE VE BUNA ARACILIK EDENE ETTİRENE GÖZ YUMANA ZEMİN HAZIRLAYANA BU DÜNYALIĞINI VE AHİRETİNİ ALLAHIM (KAHHAR) İSMİYLE KAHRU PERİŞAN ETSİN VE TÜM NESLİNE HUZUR VE REFAH MERMESİN İRİN OLARAK KUSSUNLAR

temel
Ziyaretçi

benimde ihlas finansta 8309 dolarım var 2 çocuk birtanesi tıp fakultesinde diğeri sınıf öğretmenliği okuyor cumhurbaşkanıma sesleniyorum bize sahip çık.bu adam bizim bizim paramızi 18 yıldır vermiyor.

wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN