Hulusi Akar Fetullah Gülen’in İadesini İstemiş!

27 Temmuz 2016
Hulusi Akar Fetullah Gülen’in İadesini İstemiş!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Amerika’nın Genelkurmay Başkanı Joe Dunford‘dan FETÖ örgütünün elebaşı Fetullah Gülen‘i İstemiş.

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası FETÖ Terör Örgütünün vatan hainliği artık gün yüzüne çıkmıştı. Tüm Türkiye’de FETÖ Terör Örgütüne mansup kişilere yönelik operasyonlar başlatılmıştı. Asıl akıllardaki soru ise Amerika’nın FETÖ Terör Örgütünün başı olan Fetullah Gülen‘i Türkiye’ye teslim edip etmeyeceği? İade isteminde bulunan son isim Hulusi Akar.

İlk olarak FETÖ Terör Örgütü’nün elebaşı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan devreye girmişti. Erdoğan, Amerika Başkanı Barack Obama ile görüşmesinde Fetullah Gülen‘in iadesini istemişti. Daha sonrasında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve beraberindeki ekip Amerika’yla temasda bulunmuş ve Gülen’in teslim edilmesini talep etmişti.

Son olarak da iade talebinde bulunan isim Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar oldu.

2 Telefon Görüşmesi

Genelkurmay Başkanlığı Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’ndan bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile Amerika Genelkurmay Başkanı Joe Dunford‘un telefon görüşmeleri ve içeriğinden bahsedildi. Verilen bilgilere göre Joe Dunford Hulusi Akar’ın darbecilerin elinden kurtulup görevinin başına döndüğünde geçmiş olsun demek amacıyla aradığını ancak yoğunluktan dolayı Akar’a ulaşamadığı belirtildi.

2 gün sonra ise Hulusi Akar’ın Joe Dunford‘a dönüş yaptığı belirtilirken daha sonrasında bir telefonla görüşme daha yaşanmış ve bu görüşmede Akar, Joe Dunford‘dan FETÖ Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen‘i istediğini belirtmiş.

İşte Genelkurmay Başkanlığı Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’ndan Yapılan Açıklama:

“İncirlik ve Diyarbakır’da bulunan hava üslerine elektrik verilememesi ve akaryakıt ikmali yapılamaması nedeniyle ABD olarak rahatsız olduklarını bildirmiştir. Bunun üzerine Genelkurmay Başkanımız, konuyu Sayın Cumhurbaşkanımıza iletmiş, gerekli yerlerle yapılan ivedi koordinasyon sonucu 22 Temmuz 2016 saat 09.10 itibarıyla bu sorun çözülmüştür. İkinci telefon görüşmesi Genelkurmay Başkanımız tarafından kendilerine yapılmış ve konunun bu denli hızlı çözülmüş olmasından dolayı ABD Genelkurmay Başkanı şükranlarını iletmiştir. Bunun üzerine Genelkurmay Başkanımız da kendilerine bir destek talebi olduğunu söylemiştir. Bu talep, ABD’de bulunan FETÖ terör örgütü başı Gülen’in Türkiye’ye iade edilmesi konusundadır.”

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN