Hükümetten Cumhuriyet Gazetesi Açıklaması

Son Güncelleme: 18:45
31 Ekim 2016
Hükümetten Cumhuriyet Gazetesi Açıklaması

Cumhuriyet gazetesine yapılan operasyon ile ilgili olarak hükümetten ilk açıklama geldi. Açıklamada, “Cumhuriyet’in yazar kadrosuna değil, Cumhuriyet gazetesine ve vakfa ilişkin başlatılan bir soruşturma var” denildi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik yapılan operasyon ile bilgi verdi. Kurtulmuş, “Bu yazar kadrosuna yönelik açılmış bir soruşturma değil, tüzel kişilere yöneliktir” dedi.

Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonda Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ile gazetenin yazar ve yöneticilerinden Turhan Günay, Hikmet Çetinkaya, Aydın Engin, Güray Öz, Musa Kart, Bülent Utku, Mustafa Kemal Güngör, Önder Çelik, Bülent Yener, Eser Sevinç gözaltına alındı. Gazetenin Yayın Danışmanı Kadri Gürsel de gözaltına alınanlar arasında. Hükümet’ten ilk açıklamayı ise Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş yaptı. Kurtulmuş, “Operasyon Cumhuriyet’in yazar kadrosuna değildir. Bu, tüzel kişiye açılmış bir soruşturmadır. Devam eden bir hukuki süreç var. Hep beraber bu süreci izleyeceğiz. Bizim bir şey söylememiz mümkün değil, doğru da değil” değerlendirmesinde bulundu.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik polis operasyonu ile ilgili soruyu yanıtladı.

“OPERASYON YAZAR KADROSUNA YÖNELİK DEĞİL, TÜZEL KİŞİLEREDİR”

numan kurtulmuş açıklama

Kurtulmuş, “Cumhuriyet’in yazar kadrosuna değil, Cumhuriyet gazetesine ve vakfa ilişkin, 18.08.2016 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan bir soruşturma var.

Son Güncelleme: 18:45

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN