Hrant Dink Cinayetinde Gelişme!

AA
30 Temmuz 2016
Hrant Dink Cinayetinde Gelişme!

Hrant Dink davasında hakkında gözaltı kararı bulunan şüphelilerin sayısı 26’ya yükseldi. Şüphelilerin arasında eski MİT Müsteşar Yardımcısı Cevat Öneş ve Dink’in öldürüldüğü dönem Trabzon Jandarma İstihbarat Şube Müdürü olan Yüzbaşı Metin Yıldız gözaltına alındı.

Hrant Dink 2007 yılında çalıştığı Agos gazetesi önünde silahlı saldırıya uğramıştı. Bu cinayet kapsamında birçok istihbarat birimlerinin saldırı olacağını bildiği fakat gerekli işlemleri yapmadığına yönelik iddialar soruşturmanın yürütüldüğü dönemde vardı.

Gözaltı Ve Yakalama Kararı 26’ya Yükseldi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı yürüten savcı Gökalp Kürkçü’nün yürüttüğü Dink soruşturması kapsamında 26 kişi hakkında gözaltı ve yakalama kararı çıkarıldı.

Eski MİT Müsteşar Yardımcı Ve İstihbarat Şube Müdürü Gözaltında

Gözaltı ve yakalama kararı çıkartılanlar arasında o dönemde dikkat çeken isimlerde var. Eski Mit Müsteşar Yardımcısı ve o dönemde Trabzon Jandarma Komutanlığı bünyesinde İstihbarat şube müdürü olarak görev yapan yüzbaşı da gözaltına alınanlar arasında bulunuyor.

7 Şüpheli Gözaltında Diğer Şüpheliler Aranıyor

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen Dink davası kapsamında dönemin jandarma görevlilerinin ihmali olduğu ve bu ihmali olanların 7’sinin gözaltında olduğunu ve hakkında gözaltı ve yakalama kararı verilen kişilerin ise arandığı bildirildi.

Anahtar Kelime: , , , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN