Dilenciler Hepimizi Böyle Dolandırdılar!

yeni şafak
12 Temmuz 2016
Dilenciler Hepimizi Böyle Dolandırdılar!

İstanbul’da Dilencilere Yönelik Operasyon Yapıldı!

Yapılan operasyonlar sonrası dilenciler tarafından insanların iyi niyetlerinin nasıl istismar edildiği gözler önüne serildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü dilencilere yönelik operasyonlarını sürdürüyor. Yapılan operasyonlar sonucunda dilenciler, polis ekiplerini hayrete düşürdü.

Dilenciler insanlardan hasta numarası yaparak 39 ilçedeki park, cadde, mahalle araları, cami kenarları ve toplu taşıma araçlarında para yardımı yapılmasını istiyor.

Dilenenler hasta numarası yaparak insanları kandırmak için akıl almaz taktiklere başvuruyor. Soğuk çaylı idrar torbası, çalışmayan oksijen tüpü ve astım cihazı bunlardan sadece bir kaçı…

dilenci dolandırıcılık astım cihazı

Fotoğraftaki kişi elinde astım cihazı ile sokaklarda, cami kenarlarında ve mahalle aralarında dolaşıp insanların iyi niyetini suistimal ederek onlardan para koparmaya çalışıyor.

Polis ekipleri dilenen insanları adım adım takip ederek onları suç üstü yakalayıp daha sonra hastaneye sevk ediyorlar. Hastanede gerçek yüzleri ortaya çıkan dilenciler daha karakola götürülüyor.

Cami kenarında yatan lösemi kızı için yardım toplamaya çalışan bir başka dilenciler ise, polis ekiplerinin gelmesiyle ayaklanması dolandırıcılığı farklı şekilde gözler önüne seriyor.

Hastanede Gerçek Ortaya Çıkıyor

Bir başka dilenci ise böbrek ve bağırsak rahatsızlığı bulunduğunu söyleyip, elinde idrar torbası ve serum ile dolaşmakta. Polis ekipleri tarafından hastaneye götürülen kadın doktorları karşısında görünce, idrar torbası olduğunu öne sürdüğü şeyin aslında soğuk çay olduğunu itiraf etti.

Oyuncak Bebek Numarası

dilenci dolandırıcılık

Fotoğraftaki kişi ise elinde oyunca bebek ile para toplamaya çalışıyordu. Oyunca bebeği battaniyeye sardığı görülen kadın günlerce bu şekilde para toplamaya çalışmış.

Haftalığı 2 Bin 500 TL’ nin Üzerinde

dilenci dolandırıcı

Operasyonlar sonrası yakalanan dilencilerin üzerinden çıkan paralar ise herkesi şaşkına çeviriyor. Dilenerek para toplamaya çalışan dilencilerin haftalık gelirleri 2 Bin 500 TL’nin üzerinde.

 

 

yenişafak

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN