HDP’li Belediye Vatandaşları Mağdur Etmeye Devam Ediyor

Son Güncelleme: 21:05
27 Ekim 2016
HDP’li Belediye Vatandaşları Mağdur Etmeye Devam Ediyor

Daha önce kayyum atamalarını bahane ederek hizmet vermeyen Diyarbakır Belediyesi, şimdide gözaltıları bahane ederek vatandaşı tekrar mağdur ediyor.

Önceki gün gözaltına alınan Diyarbakır Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile DBP’li Meclis Üyesi Fırat Anlı’nın gözaltı kararlarını protesto etmek için HDP’li ve DBP’li belediyeler kentteki hizmeti aksattı.

BELEDİYE OTOBÜSLERİ HİZMET VERMEDİ, ÇÖPLER TOPLANMADI

Belediye otobüslerinin hizmet vermemesi nedeniyle vatandaşlar ulaşımda sıkıntı yaşarken, otobüslerin, Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletme Müdürlüğü garajına çekildiği görüldü.

Belediye tarafından temizlik hizmetinin kesintiye uğraması nedeniyle cadde ve sokaklarda çöpler toplanmadı.

DİYARBAKIR ÇÖP KENTİ HALİNE GELDİ

van-copler-1

Belediye hizmetinin aksatılması nedeniyle mağduriyet yaşayan vatandaşlar belediyeye tepki gösterdi.

Esnaf Halil Akıntı yaptığı açıklamada, “Diyarbakır’ı çöp kenti haline getirdiler” diyerek, biriken çöpün kötü kokuya neden olduğunu belirtti.

Belediyelerin vatandaşa hizmet sunmadığını ifade eden Akıntı, “Belediyelerin başına geldiklerinden bu yana millete bir hizmet yapmadılar. İşleri güçleri siyasi provokasyonlar yaparak, halkı galeyana getirmek. Diyarbakır halkı olarak hizmet ile siyasetin birbirine karıştırılmasını istemiyoruz.” dedi.

“HİZMET YOKSA KAYYUM ATANSIN”

Belediyeden hizmet beklediklerini kaydeden Akıntı, bunun aksamasının halkı rahatsız ettiğini vurguladı.

Akıntı, “Diyarbakır halkı olarak bunları hak etmiyoruz. Hizmet yapılmayacaksa ve bu böyle devam edecekse, çöpler dağ gibi birikecekse, devletimizin bir an önce kayyum atamasını istiyoruz.” diye konuştu.

“BELEDİYELERİN YAPTIĞI HALKA ZULÜMDÜR”

Esnaf Kenan Göçer ise “Belediyenin yaptığı Diyarbakır halkına zulümdür. Her taraf çöp olmuş. Hiçbir çalışma ve faaliyetleri yok. Belediyeye başkanlarının gözaltına alınmasını bahane ediyorlar. Ama şimdiye kadar da bir hizmet yapmadılar.” dedi.

Eyyüp Deniz de halk olarak belediye hizmeti beklediklerini, vatandaşların bunu hakettiğini belirtti.

Okula giden öğrencilerin de saatlerce araç beklediğini ve mağdur olduğunu dile getiren Deniz, halkın en iyi hizmeti beklediğine işaret ederek, “İki saat durakta otobüs bekledim. Milleti mağdur eden kişileri halk olarak istemiyoruz. Huzur, barış istiyoruz.”sözlerine yer verdi.

AA

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN