AHL Saldırısında Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 45’e Yükseldi

2 Temmuz 2016
AHL Saldırısında Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 45’e Yükseldi

Atatürk Havalimanı saldırısından acı haberler gelmeye devam ediyor.Son gelen bilgiye göre 4 yaşındaki Rayan Shreim hayatını kaybetti.Böylece saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 45’e yükseldi.

Geçtiğimiz salı günü meydana gelen AHL saldırısında 4 yaşındaki Ürdünlü Rayyan Mohammed hastaneye kaldırılmıştı. Rayyan daha fazla dayanamadı ve bugün hastaneden acı haber geldi.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada 184 kişi taburcu oldu, 52 kişinin tedavileri devam etmekte.20 kişinin ise yoğun bakımda olduğu yapılan açıklamalar arasında.

Bu arada 2 Temmuz sabahı itibariyle saldırıda hayatını kaybeden 44 kişinin tamamının cenazelerinin Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi işlemlerinin ardından ailelerine teslim edildiği bildirildi. Üç canlı bombanın kalan vücut parçaları ise halen Adli Tıp Kurumu’nda bekletiliyor.

Türkiye salı akşamı bir kez daha terörle sarsılmıştı. Atatürk Havalimanı’ndaki intihar saldırılarında polisin müdahalesi daha da ağır bir tablonun ortaya çıkmasını önlemişti.

Baş şüpheli olarak IŞİD öne çıkmış, mahkeme kararıyla medyaya karartma getirilmişti.

İstanbul Valiliği dün ölü sayısının 41’e yükseldiğini açıklamış, akşam saatlerinde 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Merve Yiğit’in tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 42’ye yükselmişti.

İçişleri Bakanı Efkan Ala ise sayıyı 43 olarak verirken, kısa süre sonra sayı 44 olarak açıklandı. Ala, ölenlerden 19’unun yabancı uyruklu olduğunu söylemişti.

Son olarak yaralananlardan birinin daha hayatını kaybettiği açıklandı. Yaşamını yitirenlerin sayısı 45’e yükseldi.

ahl-saldirisi

Anahtar Kelime: , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN