Anadolu Ajansı Muhabirinin Fransa Saldırısıyla İlgili Paylaşımı Sonu Oldu

15 Temmuz 2016
Anadolu Ajansı Muhabirinin Fransa Saldırısıyla İlgili Paylaşımı Sonu Oldu

Fransa’daki saldırıyı alay konusu haline getiren AA Serbest Muhabiri, Anadolu Ajansından Kovuldu.

 

AA Serbest Muhabiri  Twitter’dan herkesin tepkisini çeken bir paylaşımda bulundu. Serbest muhabir olarak çalışan Ali Kahramın ” Fransadaki saldırıda halkın arasına dalan kamyonun freni patlamıştır.. Terör değildir.. ” şeklindeki paylaşımı sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu.

Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Anadolu Ajansı serbest muhabiri Ali Kahrıman, Fransa’daki terör saldırısı sonrası Twitter hesabından “Fransa’daki saldırıda halkın arasına dalan kamyonun freni patlamıştır… Terör değildir…” paylaşımını yaptı ve bu mesajın sonuna gülen surat ekledi. Maçlarda hakemlik de yapan Ali Kahrıman’ın bu paylaşımı yaptığı Twitter hesabında devlet ajansı olan Anadolu Ajansı’nda çalıştığı da yer alınca sosyal medyada büyük tepki gördü. Kahrıman, gelen tepkiler üzerine Tiwitter hesabını kapattı.

aa muhabiri fransa

Anadolu Ajansı Muhabir İle İlişiğin Kesildiğini Açıkladı

AA, tepkilerin giderek artması üzerine internet sitesi ve twitter üzerinden açıklama yaptı. Anadolu Ajansı’nda serbest muhaberi olarak yarı zamanlı olarak çalıştığını belirten AA, Ali Kahrıman ile tüm ilişiğin kesildiğini bildirdi.

Açıklamada şu açıklamalara yer verdi: “Fransa’nın Nice kentinde dün akşam yaşanan terör saldırısı sonrası sosyal medyada Federasyonumuza bağlı bir il hakeminin attığı tweetler kamuoyunda haklı bir tepkiye yol açmıştır. Geçmişte yaşanan benzer olaylarda olduğu gibi, ilgili kişi hakkında gerekli disiplin soruşturulmasının başlatıldığını ve sonuçlarının en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacağını belirtir, dün gece yaşanan saldırıyı en şiddetli şekilde kınadığımızı vurgularız.”

AA muhabir

 

Anahtar Kelime: , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN