Fetullah Gülen’e Bir Şok Daha!

29 Temmuz 2016
Fetullah Gülen’e Bir Şok Daha!

Fetullah Gülen’e Bir Şok Daha Geldi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığının Başlattığı Soruşturma Kapsamında FETÖ Terör Örgütü Elebaşı Fetullah Gülen’in Tüm Kitap, CD ve DVD’lerinin Toplatılmasına Karar Verildi.

Fetullah Gülen’e bir şok daha geldi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında FETÖ Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in tüm kitap, CD ve DVD’lerinin toplatılmasına karar verildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Fethullah Gülen’in tüm kitap, CD ve DVD’lerinin toplatılması doğrultusunda Bakırköy Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği‘ne başvuruda bulunmuştu. Bakırköy Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği başvuru doğrultusunda kararını verdi. Hakimlik, Fethullah Gülen’e ait olan kitap, CD, DVD ve diğer tüm materyallerin oluşturduğu 672 eserin “Terör örgütü propagandası” yaptığı gerekçesi ile toplatılmasını kararlaştırdı. Bu eserlerden satın alınmış olanlara da el konulmasına karar verildi.

“Terör Örgütü Propagandası” Yapıldığı Gerekçesiyle Başvuru

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Ertuğrul Sarıyar, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü kapsamında elebaşı olarak bilinen Fetullah Gülen’in eserlerinde “Terör Örgütü Propagandası” yapıldığı gerekçesiyle toplatılmasını talep etti.

Ertuğrul Sarıyar’ın başvurusunda FETÖ Terör Örgütü elebaşının eserlerinin din üzerinden insanları aldatmak ve örgütüne katılım sağlamaya yönelik olduğunu belirterek kitap, CD, DVD ve diğer tüm materyallarden oluşan 672 eserinin toplatılmasını talep etti.

Bakırköy Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği‘nden Karar Geldi

Bakırköy Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği başvuru talebini değerlendirdi ve kararını verdi. Verilen karara göre FETÖ Terör Örgütü elebaşı olan Gülen’in tüm kitap, CD, DVD ve diğer elektronik materyallerinden talepte bulunulan 672 tanesi için Basın Kanunu’nun 25/2 maddesi uyarınca basımı, dağıtımı ve satışının yasaklanması, piyasada elde edilenlere el konulmasına karar verildi.

 

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN