Ekşi Sözlük’te Tehdit!

23 Temmuz 2016
Ekşi Sözlük’te Tehdit!

Bu Sabah Saatlerinde Ekşi Sözlükte Açılan Bir Başlık Ve Yazı Sonrası Sosyal Medya Karıştı. Yazıyı Yazan Kişi Kişisel Bilgilerini Paylaştığı Bir Kişiyi Ölümle Tehdit Etti.

Ekşi Sözlük bugün bir kez daha sosyal medyada gündeme oturdu. Ancak genelde kullanıcılarının mizah anlayışıyla gündeme gelen sözlük, bu kez çok daha şaşırtıcı bir şekilde gündeme geldi. Bugün sabah açılan başlık ve altına yazılan yazıda bir kullanıcı nişanlısına tecavüz ettiğini söylediği ve kişisel bilgilerini paylaştığı bir kişiyi öldüreceğini yazdı.

“Thedarktower” Adlı Kullanıcı

Sosyal medyayı sarsan ve tartışmalara yol açan bu yazıyı paylaşan kişinin kullanıcı adının “Thedarktower” olduğu öğrenildi. Yazarın tehdit savuran yazısını da “23 temmuz 2016 birini öldürme kararı almam” adlı başlıkla açtığı belirtildi.

Yazının paylaşılması sonrasında diğer kullanıcılar tarafında yazıyı paylaşan kişiye teselliler ve sakin olması gerektiğine dair destek mesajları geldi. Bazı kullanıcılar “Thedarktower” isimli kullanıcıyı kanunsal yollara başvurması gerektiğini söylerken bazı kullanıcılar da hata yapmamasını ve kararından dönmesini konusunda ikna etmeye çalıştılar.

“Bu tek taraflı bir hak savaşıdır.”

“Thedarktower” adlı kullanıcının paylaştığı yazı şu şekilde başlamış;

“Bu tek taraflı bir hak savaşıdır. Bu doğruyu arayan bir insanın son çaresidir. Bu hayatın tüm yanlışları karşısında özünde olduğu insan parçasına tutunmaya çalışan bir zavallının doğruyu bulma mücadelesidir. Bu inandıkları için her şeyi yapabilecek olan bir kişinin hikayesidir…”

Daha sonrasında kullanıcı, bir kişinin nişanlısına tecavüz ettiğini iddia edip ve bu kişinin isim bilgisi ve okuduğu üniversiteye kadar kişisel bilgilerini paylaştı. İddia ettiği tecavüz olayından sonra hayatının mahvolduğunu ve deşifre ettiği kişinin böyle iğrenç bir olaydan sonra nasıl hayatına normal bir şekilde devam edebildiğini yazdı. Daha sonrasında ise bu kişiyi öldüreceğini belirtti.

Sözlük Ekibi Yazıyı Yayından Kaldırdı

Öğlen saatlerine doğru ise Ekşi Sözlük moderatör ekibi yazı hakkında binlerce yorum ve paylaşım yapılması ve sosyal medyada tartışmalara yol açılması sebebiyle yazıyı yayından kaldırdı. Daha sonrasında Ekşi Sözlük’te bu konuyla ilgili bir başlık ve yazı yayımlanmazken Emniyet güçlerinin bu konuyla alakalı bir işlemi olup olmadığı konusunda henüz bir bilgi sahibi olunamadı.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN