Diyarbakır’da Yerin Altında Pkk’ya Ait Sığınak Bulundu

2 Temmuz 2016
Diyarbakır’da Yerin Altında Pkk’ya Ait Sığınak Bulundu

Diyarbakır Lice’de sürdürülen operasyonlarda 4 odalı 350 metrekarelik bir sığınak bulundu.

Diyarbakır Lice’de Pkk’nin finans kaynağı uyuşturucu tarlalarını yok etmek için operasyonlar devam ediyor.

Valilikten yapılan açıklamada, Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı’nın sevk ve idaresinde, Lice ve civar bölgelerde terör örgütü PKK ve finans kaynağı uyuşturucuya yönelik icra edilen “Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu” kapsamında, Seyrek, Sivrice ve Bayırlı köyü kırsalında arazi arama ve taraması esnasında 11 sığınağın ortaya çıkarıldığı belirtildi.

4 Odalı Sığınak

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Pkk’nın 350 metrekarelik sığınağı bulunduğu bildirildi. İçerisinde 500-600 terörist için giyim malzemesi ile 50-60 teröristi kış boyunca idare ettirecek gıda malzemesi bulunduğu yapılan açıklamalar arasında.

Sığınaklarda, tuzaklanmış el yapımı patlayıcı, 27 patlayıcı düzeneği, 37 tüp, 4 akü, 116 pil ve pil bloğu, 10 şarjör, 240 fişek, 2 telsiz, 6 batarya, biri silah üstü gece görüşlü olmak üzere 2 dürbün, 17 terörist kıyafeti, havadan görüntüleri engellemek için kullanılan şemsiye, güneş paneli, çeşitli ebatlarda çadır, sığınak yapımında kullanılan malzemeler, muhtelif giyim ve tıbbi malzemeler ele bulunduğu bildirildi.

Arazi aramalarında sıcak temas sağlanan teröristlerden 1’i etkisiz hale getirildi, 2 terörist sağ yakalandı. Etkisiz hale getirilen teröristin üzerinde 1 uzun namlulu silah, 5 şarjör, 1 el bombası ele geçirildi.

pkk 1

İşte Ele Geçirilen Malzemeler

Genelkurmay Başkanlığınca yapılan açıklamada “3 ton gıda malzemesi, 420 adet kıyafet, 15 adet beyaz kış kıyafeti, 14 adet battaniye, 10 adet halı, 12 adet hasır, 20 adet 100 litrelik bidon, 20 adet büyük tüp, 10 adet küçük tüp, 60 adet pil, çok sayıda atlet –çorap-kazak, 250 metre kablo, çok miktarda yaşam malzemesi ve tıbbi malzeme.” ele geçirildiği bildirildi.

pkk 2

pkk 3

pkk 4 pkk 5

Anahtar Kelime: , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN