Diyanette Dev “FETÖ” Operasyonu

AA
19 Temmuz 2016
Diyanette Dev “FETÖ” Operasyonu

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığında çeşitli kademelerde görev yapan 492 kişi görevlerinden uzaklaştırıldı.

15 Temmuz darbe girişiminden bu yana FETÖ üyesi olduğu düşünülen kişiler açığa alınıyor. Devletin her kademesine yerlemiş olan bu yapının temizliğine başlandı. Açığa alınan kişiler hakkında soruşturma kapsamında örgüt üyesi olup olmadıkları suça karışıp karışmadıkları belirlenecek.

3 İl Müftüsü, 1 Daire Başkanı, 1 Başkanlık Müşaviri

Diyanet İşleri Başkanlığının merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatında her kademede görev yapan personel görevlerinden uzaklaştırıldı. Aralarında 3 il müftüsü, 1 daire başkanı, 1 Başkanlık müşavirinin de bulunduğu 492 kişi darbe girişiminde bulunan FETÖ/PDY ile ilişkili oldukları gerekçesiyle görevlerinden uzaklaştırıldı.

“Diyanet İşleri Başkanlığı merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatında her kademede görev yapan personelden darbe girişiminde bulunan FETÖ/PDY ile ilişkili 492 görevli, din hizmetlerinin toplumsal hassasiyeti dikkate alınarak haklarında inceleme ve soruşturma yapılmak üzere görevlerinden uzaklaştırılmıştır.

Bu kapsamda 3 il müftüsü, 1 daire başkanı, 1 Başkanlık müşaviri, 1 Başkanlık müftüsü, 5 il müftü yardımcısı, 31 ilçe müftüsü, 2 Diyanet İşleri uzmanı, 1 din hizmetleri ataşesi, 7 eğitim görevlisi, 65 vaiz, 5 uzman vaiz, 1 avukat, 7 cezaevi vaizi, 1 eğitim uzmanı, 187 imam-hatip, 95 Kur’an kursu öğreticisi, 5 memur, 11 murakıp, 40 müezzin kayyım, 1 öğretmen, 2 sayman, 1 şef, 9 şube müdürü, 2 uzman, 1 uzman imam-hatip, 7 VHKİ olmak üzere toplamda 492 personel açığa alınmıştır.

 

Anahtar Kelime: , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN