Devletin Sahibi Kimdir Sorunun Cevabını 15 Temmuz’da Bulduk

27 Ekim 2016
Devletin Sahibi Kimdir Sorunun Cevabını 15 Temmuz’da Bulduk

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezi ve Şehit Yakınları Atama Töreni’nde “200 yıldır cevap aranan devletin sahibi kimdir sorusunun yanıtını 15 Temmuz’da halk, milletin olduğunu göstermiştir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Gazi ve Şehit Yakınları Atama Töreni’nde konuştu. Erdoğan, gazi ve şehit yakınlarının atamaları ile ilgili “2 bin 28 kişinin atamasını bugün gerçekleştiriyoruz. Bunlardan 419’u 15 Temmuz gazisi veya gazi yakını, 67’si de 15 Temmuz şehitlerimizin yakınıdır. Diğer atamalar da terörle mücadelede şehit olanların yakınlarından, mağdur, vazife ve hak malulü olarak kabul edilenlerden oluşuyor. Bugünkü atamayla birlikte sadece son iki yılda Terörle Mücadele Kanunu kapsamında yaptığımız atama sayısı 17 bin 74 kişiyi bulmuştur.” açıklamalarında bulundu.

DEVLETİN TEK SAHİBİ YEGANE GÜÇ MİLLETİN BİZZAT KENDİSİDİR

cumhurbaskani-erdogan

Devletin tek sahibinin millet olduğunu belirten Erdoğan, “Bana göre 15 Temmuz’un en önemli mesajlarından biri de şu; biz 200 yıldır ‘devletin sahibi kimdir’ ve ‘Türkiye nasıl kurtulur’ sorularını hep soran, bu sorulara cevap arayan bir ülkeydik. 15 Temmuz’da bu soruya kati bir cevap bulduk. Bu çok önemli; devletin sahibi millettir. Türkiye’yi kurtaracak yegane güç de milletin bizatihi kendisidir.” dedi.

2010 YILINDA FETÖ’YA KARŞI TAVIR ALDIĞIMDA YANIMDA BİR TEK MİLLETİ BULDUM

Erdoğan konuşmasında, “2010 yılından itibaren bu yapıya (FETÖ) karşı açık tavır almaya başladığımda, özellikle de 17-25 Aralık emniyet, yargı darbe girişimi ile birlikte net bir duruş sergilediğimde yanımda milletimden başka kimseyi bulamadım.” ifadelerini kullandı.

EL BAB ONLARIN ÖNEMLİ MERKEZİ. ŞİMDİ ORAYA YÜRÜYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan “şimdi El Bab’a yürüyoruz” diyerek, “Çünkü El Bab onların önemli bir merkezi. El Bab’ı da onlar terk edecekler, mücadele öyle devam edecek. Ondan sonra Münbiç’e, Rakka’ya yöneleceğiz. Dün akşam Sayın Obama’yla uzun uzadıya bir görüşmemiz oldu ve bu görüşmelerimizle birlikte bu tür adımları atacağımızı kendileriyle de paylaştık. Şunu da söyleyeyim; PYD-YPG terör örgütlerine bizim ihtiyacımız yok. Rakka’da PYD-PKK, bunlar aynıdır zaten, YPG aynıdır, biz dedik ki ‘Gelin sizle beraber Rakka’dan DEAŞ’ı atalım. Bunu biz sizlerle beraber hallederiz.’ Bu gücümüz var. Bunlar nedir ya, basit bir terör örgütü. Bunların hepsi aynı.” ifadelerini kullandı.

SİNCAR’IN YENİ KANDİL OLMASINA İZİN VERMEYİZ

Erdoğan konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Bunların hepsi aynı. Suriye ve Irak’ta, şu anda Kerkük’te, Musul’da, Telafer’de, Sincar’da bu mücadeleyi yine sürdüreceğiz. Niye? Sincar yeni bir Kandil olma yolunda. Onun için biz Sincar’a müsaade edemeyiz, çünkü orada PKK var. ”

AA

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN