Defne Joy Foster Dosyası Yeniden Açılıyor

Son Güncelleme 20:41
25 Kasım 2016
Defne Joy Foster Dosyası Yeniden Açılıyor

FETÖ’cülerin Defne Joy Foster davasını karartma şüphesine karşılık dosya, yeni deliller ile birlikte tekrar açılıyor.

20:41 25 Kasım 2016

Yazar Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın İstanbul’daki evinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster‘un ölümü ile ilgili dosya yeniden ele alınıyor.

Defne Joy Foster’ın ölümü ile ilgili o dönem Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış fakat Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı ölümün solunum yetmezliğinden kaynaklandığını belirterek dosyaya takipsizlik kararı vermişti.

BABASI AHMET ALTAN FETÖ SORUŞTURMASI KAPSAMINDA TUTUKLANMIŞTI

ahmet-altanGeçtiğimiz aylarda, “Kerem Altan’ın babası Ahmet Altan’ın, nüfuzunu kullanarak emniyet ve yargıdaki FETÖ‘cü ağabeyler eliyle olayın üzerinin örtüldüğü” iddiasının gündeme gelmesi üzerine, Defne Joy Foster’ın ölümüne ilişkin dosya İstanbul Savcısı Can Tuncay tarafından raftan indirildi.

Savcılık gözetiminde uzman polislerce dosya üzerinde yapılan araştırmada, Defne Joy Foster ile Kerem Altan’ın eve gelirken bindikleri taksinin şoförü ile o gece evden kavga ve çığlık sesleri geldiğini belirten Suna Akyıldız isimli kişinin ifadelerinin alınmadığı belirlendi. Soruşturma dosyasında, olayın yaşandığı apartmanda sadece 2 şahsın ifadesine başvurulduğu, dolayısıyla da evden çığlık ve kavga sesleri geldiği iddialarının yeterince değerlendirilmediği anlaşıldı.

ÖLÜMÜNDEN SAATLER SONRA  ACİL YARDIMI ARADI

defne-joy-foster

İncelemede Kerem Altan’ın ambulans çağırmadan evin yakınındaki bir tıp merkezi önünde görüldüğü, 05.57’de tıp merkezi güvenlik kameralarına takılan Kerem Altan’ın ilk acil yardım telefonunu ise yarım saat sonra yani 06.30’da açtığı belirlendi.

ALT İÇ ÇAMAŞIRI YATAĞIN YANINDA BULUNDU

Dosya ayrıntısına göre Kerem Altan maktul ile cinsel birliktelik yaşamadıklarını söyledi, fakat Foster ölü bulunduğunda, alt iç çamaşırı yatağın yanında bulundu. Ayrıca Adli Tıp raporu ve otopsi tutanağının da dosyada bulunmadığı iddia edildi.

YENİ DELİLLER BAŞSAVCILIKTA

defne-joy-foster-kerem-altan-feto

İlk soruşturmayı yürüten Davut Dağ isimli savcı “solumun yetmezliği” teşhisi üzerine dosyaya takipsizlik kararı vermişti. Yeni deliller ışığında dosyanın yeniden soruşturma konusu yapılabileceğine kanaat getiren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, dosya ve yeni delillerin ortaya konulduğu tespit tutanağını Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, dosyadaki eksiklikler ile ilgili yeni bir tahkikat yürütecek.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN