Davut Hancı Kanada Vatandaşı Çıktı!

24 Temmuz 2016
Davut Hancı Kanada Vatandaşı Çıktı!

Dün Trabzon’da Göz Altına Alınan, FETÖ Terör Örgütü Elebaşı Fetullah Gülen‘in Sağ Kolu Davut Hancı’nın Kanada Vatandaşı Olduğu Ortaya Çıktı.

FETÖ terör örgütünün finansal açıdan önemli isimleri arasında gösterilen Davut Hancı bilindiği üzere dün göz altına alınmıştı. Trabzon İl Emniyet Müdrülüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Trabzon Araklı’da yakalanan Davut Hancı, Fetullah Gülen‘in sağ kolu olarak biliniyordu. “Halis” lakabıyla bilinen Hancı, Fetullah Gülen‘in bayramlarda çocuklara para dağıtırken kendisine parayı uzatan kişi olarak da çok kez kameralara yansımış bir isim.

Kanada’da Cezaevinde Çalışmış

Trabzon Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından hala sorgu altında bulunan Hancı’nın, darbe girişiminden 15 gün evvel Türkiye’ye giriş yaptığı belirlendi. Bundan tam 15 sene önce Kanada‘ya dil eğitimi almak için giden Hancı, bir süre sonra Kanada vatandaşlığı aldığı öğrenildi. 15 senedir Kanada‘da yaşadığı belirlenen Davut Hancı’nın orada bir cezaevinde çalıştığı belirtildi.

Ülkeye İstanbul Üzerinden Giriş Yapmış

Dün Trabzon’da ele geçirilen Hancı’nın Türkiye’ye İstanbul’dan giriş yaptığı öğrenildi. İstanbul’dan Adapazarı’na kardeşini ziyarete gitti. Buradan da Trabzon Araklı’da yaşayan ve kalp hastası olduğu öğrenilen babasının yanına geldi.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN