Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Darbe Girişimi Gecesi Yayınlanmayan Konuşması

23 Temmuz 2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Darbe Girişimi Gecesi Yayınlanmayan Konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın darbe girişimi gecesi basın organlarına yaptığı fakat yayınlanmayan konuşması ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz gecesi Marmaris’te kaldığı otelden basın organlarına yaptığı konuşması ortaya çıktı. Fakat o gece darbeci askerlerin TÜRKSAT’ta iletişim hatlarını tahrik etmesi sonucu Cumhurbaşkanın konuşması yayınlanamamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yayınlanmayan O Konuşması

“Bu akşam bir grup silahlı kuvvetlerimizin içinde malum yapıya ait ülkemizin birliğine beraberliğine, bütünlüğüne yönelik bir kalkışma hareketinin içine girmişlerdir. Ve bu hareketin içerisine girmek suretiyle de bütün şehirlerimizde şuanda huzursuzluğun zeminini oluşturmuşlardır. Bu milli iradeye yönelik ayaklanma hareketidir ve milli iradeye yönelik bu ayaklanma hareketine karşı tabiki hukuk yasalarımız, anayasamız neyi uygun görüyorsa bunun cevabını, ister silahlı kuvvetler içerisinde olsun, bir grup azınlıkta olsa, ister başka uzuvlarımız içerisinde olsun gerekli cevabı alacaklardır.

Ben şuanda ülkemin Cumhurbaşkanı olarak şunu çok açık net söylüyorum. Kurucusu olduğum partimin bütün mensupları, bunun yanında milli iradeyi oluşturan cumhurun kendisini özellikle şehirlerimizin meydanlarına davet ediyorum. Ve şehirlerimizin meydanların da biz halkımızla el ele olacağız. Bu kalkışmayı yapanlara gereken cevabı orada vereceğiz. Zaten yargıda biliyorsunuz şuan da bu ayaklanma hareketini yapanlara karşı tutuklama kararını şuanda onlarda vermiş durumdalar. Diğer tarafta gözaltı kararları çıkmaya başlamıştır.

Türkiye Ucuza Satılacak Ülke Değildir

Türkiye bu tür ayaklanmalarla ucuza satılacak ülke değildir ve Pensilvanya’dan da yönetilecek bir ülkede değildir. Bu ülkeyi bu ülkede yaşayan, şuan da seçmen sayısı itibariyle 45 milyonu bulan insanımızın iradesi belirler. Bu irade yöneltir.

Az önce sayın Başbakan‘ın da ifade ettiği gibi bu tanklar, bunların tankları değildir. Bu tankların önünde durmasını da biz gayet iyi biliriz. Bunlardan çekinme gibi bir şey söz konusu olamaz. Böyle bir kalkışmanın içerisine girilmesinin bedelini, bunu teşvik eden üst takımın bulunmasını istiyorum. Ve halkı havalimanlarına, meydanlara ediyorum.

Bizim için bu geceler inanıyorum ki gündüzler olacaktır. Bu içerideki planlamayı yapanlar bunun bedelini çok ağır ödeyecekler. ”

CETİNHABER

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN