Cumhurbaşkanı Erdoğan: 3 Ay Süreyle Ohal İlan Edildi

21 Temmuz 2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 3 Ay Süreyle Ohal İlan Edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 ay süreyle Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edildiğini açıkladı.

Bugün düzenlenen Milli Güvenlik Kurulu ve Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı çok önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 ay süre ile olağanüstü hal’in (OHAL) kararlaştırıldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları:

Bugün önce MGK’yı topladık ardından Bakanlar Kurulu toplantısını gerçekleştirdik. MGK sonrasında ülkemizde Anayasa’mız uyarınca OHAL ilan edilmesini hükümete tavsiye etme kararı aldık. Türkiye’de 3 ay süreyle OHAL ilan edilmesi kararı alındı. Olağanüstü hal ilanının amacı ülkemizde demokrasiye, hukuk devletine, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine yönelik bu tehdidi ortadan kaldırmak için gereken adımları en etkin ve hızlı şekilde atabilmektir. Darbe girişimi kimlerin hukuk devletinin yanında olduğunu kimlerin darbecilerin yanında olduğunu gösterdi. 

Önüne arkasına bakmadan paletlerin altına yatan 32 yaşındaki bir bayan şehadete yürüyor. Bunlar bu denli vahşi. Durmadılar ama milletim de durmadı. Saatlerce bulunduğu yerleri terk etmeyen vatandaşların her biri İstiklal Harbi torunları olduğunu kanıtladılar. Darbe girişiminin bastırılmasının ardından günlerdir demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımızın her biri tarihe altın harflerle adlarını yazdırdıklarını bilmeli. Kendilerine ’emir bizdedir’ diyenleri alnından vuran ve kendisi de şehit düşen kardeşimi de buradan anıyorum. Milletimizin yanında olanlara teşekkür ediyorum Darbecilerin karışısında olan tüm medya kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Ülkemizin yaşadığı tehditle mukayese edilemeyecek küçük ölçekteki olaylara karşı bu kararları alan Avrupa’nın bu kararı eleştirme hakkı yoktur.

Kredi Derecelendirme Kuruluşu S&P’ye Tepki Gösterdi

S&P kredi notunu değiştirmiş. Türkiye ile senin ne alakan var. Türkiye senin üyen değil. Şuanda siyasi bir karar açıklıyor kendine göre. Bizimle hiç uğraşma. Kararlı bir şekilde yatırımlarımıza nasıl devam edeceğimizi göreceksin. Sizin gücünüz bizim bu yatırımları yapmamamıza yetmez. Bütün bu açıklamalar Türkiye gerçeklerini yansıtmıyor. Farklı bazı adımlar atmaya da yönelirler. Bu süreçte Türkiye, ekonomideki reformlarını kesintisiz sürdürecektir. Piyasada likitite sıkıntısı söz konusu değil. Mali disiplinden asla taviz vermeyiz. Bakanlar Kurulu toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum. OHAL oldu diye valiler devreden çıkmayacak. Valilerimizin yetkileri iradeleri bu süreç içerisinde daha da artacak. Silahlı kuvvetlerimiz valilerimizin emrinde bu süreci sürdürecek. Silahlı Kuvvetler hükümetin emrindedir. Bu milletin seçtiği Cumhurbaşkanı olarak bizler de Silahlı Kuvvetler içerisindeki bu virüsleri temizleyeceğiz. Kararlı bir şekilde bu da devam edecek. Bunu inşallah temizleyeceğiz ki milletimiz huzur bulsun.

CETİNHABER

 

Anahtar Kelime: , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN