Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Diğer Parti Liderleri İle Görüştü

25 Temmuz 2016
Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Diğer Parti Liderleri İle Görüştü

Cumhurbaşkanı önderliğinde Başbakan Binali Yıldırım, Kılıçtaroğlu ve Bahçeli kritik zirvede bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’ye darbe girişiminde göstermiş oldukları kararlı tutumları sebebiyle teşekkür etmek için ve önerilerini almak için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet etti.

Liderlerin Zirvesi Sonrasında Yazılı Açıklama Yapıldı

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Sayın Cumhurbaşkanımız, 15 Temmuz gecesi darbeye karşı demokrasi, özgürlük ve hukukun üstünlüğünden yana açık ve net bir duruş sergilemelerinden dolayı parti liderlerine teşekkür etmiş ve bu birlik ve beraberlik ruhunun her türlü sorunun üstesinden gelmek için en önemli güç kaynağımız olduğunu vurgulamıştır.” dedi.

İbrahim Kalın, “15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasının ve OHAL sürecinin titizlikle yürütüleceği ifade edilmiş ve bu konuda bütün siyasi partilerin işbirliği yapmasının önemi vurgulanmıştır. Ortak sorunlarımıza kalıcı çözümler üretmek için siyasi diyalog mekanizmalarının etkin bir şekilde kullanılması hususunda görüş birliğine varılmıştır.” ifadelerini kullandı. Daha sonra, “Siyasi görüş farklılıklarını bir kenara bırakarak meydanlara dökülen milletimizin ve verilen talimatları yerine getiren güvenlik güçlerimizin kahramanlıklarının hiçbir zaman unutulmayacağını ifade eden Sayın Cumhurbaşkanımız, Fethullahçı Terör Örgütü, PKK ve diğer güvenlik tehditlerine karşı mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini belirtmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz gecesi ve sonrasında yaşananlar hakkında da liderleri bilgilendirmiştir.” şeklinde açıklama yaptı.

bahçeli cumhurbaşkanı erdoğan külliye

cumhurbaşkanı erdoğan kemal kılıçdaroğlu külliye

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN