Bizi Ancak İlim Ve Hikmet Kurtarır

AA
2 Temmuz 2016
Bizi Ancak İlim Ve Hikmet Kurtarır

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, “Bayramlıklarını giyecekken beyaz kefenlere bürünen nice çocuklar katledildi. Bir Ramazan gününde, bir Kadir gecesi ve Bayram arefesinde bunu yapanlar hiçbir ilahi dinden referans almış olamaz. Bunu yapanlar Rabb’imizin yeryüzüne gönderdiği rahmet mesajlarından zerre nasibini almış olamazlar” dedi.

Sultanahmet camisinde kıldırdığı cuma namazında terör olaylarına değindi. Duanın, var oluş gayelerinden olduğunu belirten Görmez, duanın kul ile Rabb’in buluşması olduğunu söyledi.

Onlarca insan hunharca katledildi

Görmez, hakikatsizlik girdabında dua tüm insanlığa dua edilmesi gerektiğini anlatarak, ” Merhametini kaybeden bütün insanlığa dua edelim. Merhametsizler Ramazan, Kadir gecesi, bayram diye düşünmedi. Ramazanın atmosferinde, rahmet ve mağfiret ikliminde, kadir gecesinin gölgesi üzerimizdeyken, bayramın sevinci ve neşesi müminleri kuşatmaya başlarken onlarca insan hunharca katledildi.” diye konuştu.

Şehitlere ve saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Görmez, sadece Türkiye’deki değil bütün dünya Müslümanlarına seslendiğini kaydetti.

Bizi ancak ilim ve hikmet kurtarır

Saldırıda çok sayıda çocuğun öldüğünü hatırlatan Görmez, “Bayramlıklarını giyecekken  beyaz kefenlere bürünen nice çocuklar katledildi.Bir Ramazan gününde, bir Kadir gecesi ve Bayram arefesinde bunu yapanlar hiçbir ilahi dinden referans almış olamaz. Bunu yapanlar Rabb’imizin yeryüzüne gönderdiği rahmet mesajlarından zerre nasibini almış olamazlar. Bunun farkında olmalıyız. Tehtid altında olanın sadece canlarımız ve evlatlarımız değil, inancımız, dinimiz, kitabımız ve Peygamberimiz olduğunu, dinimizin insanlığa getirdiği yüce değerler olduğunun farkında olmalıyız. Bizi ancak ilim ve hikmet kurtarır” ifadelerini kullandı.

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN