Binali Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’na Teşekkür Telefonu

25 Temmuz 2016
Binali Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’na Teşekkür Telefonu

Başbakan Binali Yıldırım, Kemal Kılıçdaroğlu’nu telefonla arayarak teşekkür etti

Chp’nin önderliğinde dün Taksim’de Demokrasi Mitingi düzenlenmişti. Miting sonrasında ise demokratik tavrı ve demokratik duruşu nedeniyle, Türk demokrasisine sahip çıkması nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanına bir telefon geldi. O telefon Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi. Başbakan, Kılıçdaroğlu’nun demokrasi adına, demokrasi için yaptıklarına teşekkür etti.

Liderler Beştepe’deki Zirvede Toplanacak

Bugün saat 14:00’de Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki zirvede toplanacak. Telefon görüşmesinde aslında bugün saat 14:00’de yapılacak Beştepe’deki zirvede konuşuldu.

Beştepe’deki zirvede Hdp ve Eş genel başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ olmayacak. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğinden Hdp’ye davet gitmedi.

Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi 4 siyasi partininde aynı meclis çatısı altında olduğunu hatırlattı. Dolayısıyla Beştepe’deki zirveye Hdp’ninde davet edilmesi gerektiği yönündeki görüşlerini de Başbakan Binali Yıldırım ile paylaştı.

Bunun ile ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım’ın geçmiş konuşmalarında “Hep Ak Partinin söylediği bir şey var. Hdp terör örgütü Pkk ile arasına bir çizgi çekmeli. Silahlı unsurlar Türkiye dışından çıkmalı, Hdp ancak o zaman konuşulabilir bir parti olur.” İşte Başbakanın muhtemeldir ki bu telefon konuşmasında bunu söylediğini belirtebiliriz.

CETİNHABER

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN