Arda Turan Takımdan Gönderilebilir

24 Temmuz 2016
Arda Turan Takımdan Gönderilebilir

İspanyol Marca Gazetesinden Çarpıcı Bir İddia Ortaya Atıldı. İddiaya Göre Transfer Bütçesi Tükenen Barcelona Bütçede Yer Açabilmek İçin Arda ve Bravo‘ya Gelen Teklifleri Değerlendirecek.

Arda Turan geçen sezon başında Barcelona tarafından 40 Milyon Euro verilerek transfer edilmişti. Transferiyle Türk halkını gururlandıran başarılı futbolcudan herkes futbolunu daha da ileriye çekeceğini düşünüyordu. Ancak Barcelona‘nın transfer yasağının süresine takılanlardan biri olan Arda, yarım sezon Barcelona‘da sadece antremanlara çıkabilmişti.

Luis Enrique Tarafından Pek Tercih Edilmedi

Sezonun ilk yarısında forma giyemedikten sonra ikinci yarıda ilk maçlarda süre almaya başlayan ve ilk maçlarında iyi oyunlar çıkaran Arda Turan, daha sonraki süreçte yavaş yavaş formunu kaybetti. Böyle olunca da Barcelona Teknik Patronu Luis Enrique Rakitic ile değişmeli kullanmayı planladığı Arda’nın yerine Rakitic’in görev süresini daha da arttırdı. Artık bir kesim Arda’nın takımdan gönderileceğini yazıyordu.

Euro 2016‘da Kendini Kanıtlaması Bekleniyordu

Herkes, basında ve medyada oluşan eleştirilere Arda’nın Euro 2016‘da Türk Milli Takımı çatısı altında cevap vermesini bekliyordu. Ancak beklenen yine olmadı. Türkiye’nin Euro 2016‘da beklenen performansı gösteremez iken Arda ise formunu çok daha fazla kaybetmiş görünüyordu. Euro 2016‘daki kötü performansı sonrası artık Barcelona‘nın Arda’yı satmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Nitekim beklenen oluyordu. Barcelona Milli Futbolcuyu satış listesine koymuştu.

Menajer Ahmet Bulut Açıklamıştı

El Turco lakaplı oyuncumuzun transfer listesine konulmasından kısa bir süre sonra menajeri Ahmet Bulut bir açıklama yaptı. Ahmet Bulut açıklamasında, Arda’nın Barcelona‘dan hiçbir takıma gitmeyeceğine, burada mutlu olduğuna ve sadece yeni sezona hazırlandığını belirtmişti.

Bütçenin Tükenmesi İşleri Değiştirdi

Nitekim menajer Ahmet Bulut‘un bu açıklamasından sonra işler yoluna girmiş gibi görünüyordu. Arda’nın satışı veya takımdan yollanacağına dair en azından haberler çıkmıyordu. Ta ki Barcelona Teknik Patronu Luis Enrique’nin istediği forvet transferine sıra gelene kadar Barcelona transfer bütçesinin tükenişine kadar. Bütçenin tükenmesiyle birlikte Barcelona Yönetiminin artık transfer yapabilmesi için oyuncu satışı veya yüksek ücretten bir kiralık model gerçekleştirmesi gerekiyordu.

Ancak Barcelona standardında bir kulübün bir forvet için harcayacağı miktar düşünüldüğünde kiralık modelden gelecek ücret tabiri caizse dişlerinin kovuğuna yetmeyecekti. Bu nedenle kesinlikle bir futbolcu satışı gerçekleşmesi gerekiyordu. Bu bağlamda İspanyolların ünlü basın organı olan Marca gazetesi yaptığı haberde yine Arda’nın ismini gündeme getirdi.

Arda ve Bravo Gidebilir

Marca‘nın ortaya attığı iddiaya göre Barcelona‘nın forvet transferi için elinde as kadro dışında gelir elde edebileceği şuan iki oyuncu bulunuyor. Bu iki isim Arda Turan ve kaleci Bravo. Barcelona‘nın önceliği Arda Turan. Ünlü yıldız için 40 miyon Euro bonservis ödeyerek kadrosuna katan Barcelona, en az 30 milyon Euro’luk bir teklife satışı değerlendirmeyi planlıyor. Eğer Arda için istenen ücret ve teklifler gelmezse Katalan ekibi, diğer alternatif olarak kaleci Bravo‘nun satışına onay verecek.

 

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN