Ankara Üniversitesi’nde TGB’lilerden PKK’ya Tepki

Son Güncelleme: 18:40
27 Ekim 2016
Ankara Üniversitesi’nde TGB’lilerden PKK’ya Tepki

Terör örgütlerinin adeta yuvası haline gelen Ankara Üniversitesi’nde TGB’li öğrenciler “Üniversite’de PKK İstemiyoruz” yazılı pankart açarak tepki gösterdi.

Vatan Partisi’nin gençlik kollarından olan Türkiye Gençlik Birliği öğrencileri, Ankara Üniversitesi Cebece Kampüsü’nde terör örgütü PKK’ya karşı tepki gösterdi.

“Ankara Üniversitesi’nde PKK İstemiyoruz” yazılı pankart ile bir araya gelen öğrenciler, medya ve akademi dünyası tarafından sınırsız destek alan ve kollanan PKK yanlılarına karşı yürüdü.

ankara-universitesi-pkk-istemiyoruz-2

DAHA ÖNCEDE İNTERNET ÜZERİNDEN “PKK’LI ÖĞRETMEN İSTEMİYORUZ” KAMPANYASI ADI ALTINDA İMZA TOPLANMIŞTI

Yaklaşık 1 ay önce sosyal medyada bir araya gelen ve ‘PKK’lı Öğretmen İstemiyoruz’ kampanyası altında imza toplayan 50 bin kişi çocuklarımızı teröristlere teslim etmek istemiyoruz demişti.

İşte internette 50 bin imza toplanan o kampanyanın detayları:

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Binali YILDIRIM, 02.09.2016 Cuma günü “65.inci Türkiye Hükûmeti’nin İlk 100 Günü” başlıklı sunumunda PKK terör örgütü ile bir şekilde irtibatı ve örgüte desteği olan 14 bin öğretmenin tespit edildiğini ve bu öğretmenlerin başka illere nakillerinin yapılacağını belirtmiştir.

672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile, FETÖ/PDY ile aidiyeti, irtibatı veya iltisakı tespit edilen 28 bin 163 öğretmen 01.09.2016 tarihi itibarı ile kamudan ihraç edilmiştir. Bir terör örgütüne aidiyeti, irtibatı veya iltisakı tespit edilen öğretmenler ihraç edilirken ülkemizde yıllardır kan döken ve 30 binden fazla vatandaşımızı şehit eden PKK terör örgütüne aidiyeti, irtibatı veya iltisakı tespit edilen 14 bin öğretmenin kamuda tutulmasını ve başka illere nakillerinin yapılması kabul edilebilir bir durum değildir. Çocuklarımız FETÖ’nün elinden kurtarılıp PKK’ya teslim edilmemelidir.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN