Abdullah Gül’den Meclisteki Görüşme Sonrası Açıklama!

21 Temmuz 2016
Abdullah Gül’den Meclisteki Görüşme Sonrası Açıklama!

Dün Gerçekleştirilen ve Sonucunda Ülkemizde 3 Aylık OHAL ilan edilen MGK ve Bakanlar Kurulu Toplantısının Ardından Ankara’da Görüşme Trafiği Yaşanıyor.

15 Temmuz gecesi ülkemize yapılan hain darbe girişimi sonrasında dün Milli Güvenlik Kurulu ve Bakanlar Kurulu toplanmıştı. Yaklaşık dört saat süren toplantının ardından ülkede 3 ay süreyle OHAL ilan edilmişti. Uygulanacak bu 3 aylık OHAL sürecinde askerinden polisine, eğitiminden siyasetine her yerde içimizdeki hainler temizlenecek. Dünkü karardan sonra bugün ise mecliste Abdullah Gül’ün de katıldığı bir toplantı gerçekleşti.

Meclis Başkanı’ndan Abdullah Gül, Başbakan ve Muhalefet Temsilcileriyle Toplantı

Dün ilan edilen 3 aylık OHAL sonrasında bugün Ankara’da TBMM içerisinde görüşme trafiği bir hayli arttı. Günün en dikkat çeken toplantısı Meclis Başkanı İsmail Kahraman, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Binali Yıldırım, Chp lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer muhalefet temsilcileri arasında gerçekleşti.

Görüşme sonrası eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül gazetecilere açıklamalarda bulundu ve “Her şey akla gelebilirdi ama TBMM’nin planlı bir şekilde bombalanacağı akla gelmezdi. Bunu yapanları şiddetle lanetliyoruz.” diyerek tepki gösterdi.

Abdullah Gül’ün Açıklamaları:

“TSK’nın içinde örgütlenen ve bugün deşifre olan Gülen cemaatine mensup askerin organize olmasıyla yönetimin ekle geçirilmesi ve bir darbe teşebbüsü söz konusu oldu. Her şey akla gelebilirdi ama TBMM’nin planlı bir şekilde bombalanacağı akla gelmezdi. Bunu yapanları şiddetle lanetliyoruz. Mevcut yasalar titizlikle uygulanacak ve hak ettikleri cezayı göreceklerdir. Bu işi yapanlar bir Afrika ülkesinde, Latin Amerika ülkesindekilere benzer işler yaptılar. Halkı tanklarla ezdiler. Komutanlarına en büyük saygısızlığı yaptılar. Çok şehitler verildi. Canını feda eden vatandaşlarımız, askerlerimiz var. Cesaretle buna mani olanları rahmetle anıyorum. Gece baskının önlenmesinde Sayın Cumhurbaşkanının, Sayın Başbakanın, Meclis Başkanının, partilerin sağlam bir duruş sergilemesi örnek davranışlar olmuştur. Türkiye bu acıları atlatacaktır. Türkiye normal günlerine dönecektir. Siyasi partiler arasındaki yapıcı diyalog halkın beklediği bir manzaraydı” sözleriyle gazetecilere olan açıklamasını tamamlayan Abdullah Gül, gün içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de bir görüşme gerçekleştirecek.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN