ABD İstanbul Başkonsolosluğu Vatandaşlarını Uyardı!

23 Ekim 2016
ABD İstanbul Başkonsolosluğu Vatandaşlarını Uyardı!

ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu’ndan yapılan açıklamada vatandaşlarını olası terör saldırısına karşı uyardı.

Amerika’nın İstanbul Başkonsolosluğu, vatandaşlarını olası bir terör saldırısına karşı dikkatli olmaları için uyarıda bulundu.

Radikal örgütlerin, ABD vatandaşları ve diğer yabancı uyruklu insanlara yönelik terör saldırılarına devam ettiğini duyurulduğu açıklamada, önceden planlanmış yada habersiz gerçekleştirilme ihtimali olan saldırıların, bombalama, silahlı saldırı, adam kaçırma ya da başka bir şekilde olabileceğini bildirdi.

Açıklamada ayrıca İstanbul’da yaşayan yada ziyaret eden ABD vatandaşlarını diğer yabancıların bulundukları yerlere giderken aldıkları güvenlik önlemleri üzerinde özen göstermeleri konusunda da uyarıda bulundu.

“KALABALIK VE HALKA AÇIK ALANLARDA…”

abd-istanbul-baskosoloslugu1

ABD Başkonsolosluğu vatandaşlarına, “Türkiye’nin Güneydoğu Bölgesi’nden, özellikle Türkiye-Suriye sınırından uzak durmalarını, turistik alanlarda kalabalık gruplardan uzak durmalarını, halka açık alanlarda dikkatli olmalarını, siyasi mitinglerden uzak durmalarını, acil durumlarda yerel otoriteden gelen uyarıları dikkate almaları ve yerel basını takip etmelerini” de önerdi.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN